Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że kobiety interesują się głównie rzeczami typu taniec, gotowanie, moda, uroda? A mężczyźni rzeczami technicznymi, motoryzacją, komputerami, sportem? A wiecie dlaczego? Bo taniec, gotowanie, moda itp. to rzeczy subiektywne - nie da się "zmierzyć" jak dobrze ktoś jest ubrany, jak dobrze tańczy albo jak dobrze smakuje to co gotuje, bo każdemu podoba się/smakuje co innego - więc bardzo łatwo można ukryć swoje niekompetencje. A w takim programowaniu? To jest rzecz obiektywna i możliwa do zmierzenia. Jak ci program wywali błąd, to nie możesz strzelić focha, powiedzieć i #!$%@?, mnie się podoba jak jest, a wy się nie znacie.

#rozowepaski #takaprawda
  • 96
Ciężko przypalone albo przesolone jeść i nie mów mi, że nie ;) nie bez powodu zupa była za słona...


@tangedenor: ale to już skrajne przypadki. Wszystko jest kwestią smaku, każdy gotuje inaczej, ale żeby notorycznie coś przypalać/przesalać to już trzeba mieć dwie lewe ręce.

@Goryptic: w tańcu liczy się technika. Albo się ją ma albo się jej nie ma. Imo chodzi raczej o wyrażanie siebie, estetykę, artyzm, wrażliwość i takie
@ziemniaczana_krolewna: więc nie zrozumiałaś tego, co napisałem. Mówiłem dokładnie o tym, że nie da się obiektywnie zmierzyć tańca, gotowania itp. Możesz zmierzyć który samochód jedzie szybciej, który procesor działa wydajniej. Możesz zmierzyć jak gorąca jest potrawa, ale nie jak dobrze smakuje - więc każdy może powiedzieć, że dla niego jest 10/10, a dla innego może być 1/10.

A i trochę kiepska ta twoja teoria, bo najlepsi kucharze na świecie to mężczyźni.
@Goryptic: Czy przy tańcu nie można ocenić jak dobrze technicznie sa wykonywane poszczególne ruchy? Od kiedy interesownie sie moda polega na ocenianiu czy ktos sie ładnie ubiera? I co, najlepsi kucharze na świecie sa według ciebie sa wybierani na podstawie subiektywnej opinii jednej osoby? xD Masz zerowe pojęcie o tym co wymieniłeś, a sie z tego wysmiewasz. Rozumiem, ze chcesz sie czuć lepszy od różowych pasków, ale proponuje najpierw sie zaznajomic