Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że kochana skarbówka wykreśliła mnie z rejestru VAT UE. Rok temu. Bo niby nie składałem deklaracji. Taki 8==D.

Wszystkie faktury, które od tego czasu wystawiłem (ponad 2000) są wystawione nielegalnie.
Szykuje się #!$%@? z vatem (firmy które dostały fakture rozliczały vat u siebie) a z racji tego, że faktury były wystawione nielegalnie - to będę musiał zaległy vat rozliczyć u nas. MÓJ KRAJ TAKI #!$%@? PIĘKNY.

#firma #urzadskarbowy #dzialalnoscgospodarcza #polska
  • 19
  • Odpowiedz
@looklikelance: nie wiem, aż boję liczyć. Wyjdzie z 50000 + odsetki. Ciekawe czy za błąd urzędnika (ewidentnie jakaś #!$%@? z urzędu od tak sobie odznaczyła ptaszka przy moim NIPie, że nie jestem VATUE) będę odpowiadał z własnej kieszeni. Nie mam sobie nic do zarzucenia, na wszystko mam porady prawne, interpretacje z izb skarbowych.
Ależ się #!$%@?łem.
  • Odpowiedz
@zenek666: Tutaj sprawa się komplikuje. Korzystam ze zwolnienia podmiotowego z vat (95% usług świadczę poza granicami Polski, w różnych krajach Unii Europejskiej - te transakcje nie są wliczane do limitu 150 tyś pln związanego ze zwolnieniem, dzięki temu od transakcji w polsce vatu nie płacę - jestem ~1k do przodu co miesiąc), deklaracji vat-7 w związku z powyższym nie muszę składać. Informacje podsumowujące vat-ue składane są co miesiąc.

Czyli:
nie składam
  • Odpowiedz
@NACZELNIK_URZEDU_SKARBOWEGO: I jak sprawa się rozwinęła? Ciekawy przypadek, bo jeśli składałeś informację podsumowującą co miesiąc (nie było przerwy 6-cio miesięcznej lub 2-kwartałowej w przypadku kwartalnego rozliczenia) to nie powinni Cię wyrejestrować z VAT-UE. Przepisy w tej kwestii są jasne.

Jeszcze przychodzi mi do głowy proces automatycznego wyrejestrowania z VAT-UE w sytuacji wykreślenia podmiotu z rejestru czynnych podatników VAT (tutaj zwierają się też osoby/podmioty zarejestrowane jako czynny zwolniony płatnik VAT).
  • Odpowiedz
@chomikagresor: ustawa mówi o deklaracjach, informacja podsumowująca vat-ue nie jest deklaracją podatkową ;-) Takie jest stanowisko urzędu + gdzieś nawet przewinęła mi się interpretacja izby skarbowej w tej materii.
Kolejny absurd w prawie. Albo urzędnik to pała lub przyczyną może być panujący burdel w urzędzie. Nie pierwszy raz mam problemy z vatem i vatem-ue. Zwykle problem związany był z brakiem komunikacji pomiędzy poszczególnymi komórkami w urzędzie. Jedna podejmuje decyzje sprzeczne z
N.....O - @chomikagresor: ustawa mówi o deklaracjach, informacja podsumowująca vat-ue...

źródło: comment_cKL4GsZO8dSNajcYv3IyjIaHFINf40Hb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz