Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 22: 05-11.01.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Tydzień obfitujący w całkiem przyjemne produkcje, część od znanych nazwisk. Trochę zaskoczeń.

15. Dzeko & Torres - Steel Drums (Original Mix) || #bigroom
Utwór podarowany na 400 tysięcy fanów na FB. Prosty, ale mnie urzekł, miła dla ucha melodia.

14. Croatia Squad & Me & My Toothbrush - Scream For Pleasure (Original Mix) || #house
Spokojny house, trochę podchodzący pod deep. Przyjemny wokal, przyjemna melodia, akurat, aby się rozluźnić.

13. Laidback Luke & Tujamo — Sax (Original Mix) || #bigroom
Niby kolaboracja, ale słychać w niej tylko Tujamo. Produkcja typowa dla tego producenta, przedstawiająca w pełni jego styl.

12. Daav One, Side-B & Q'Aila - Reverie (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm
Miły wokal, przyjemna, progresywna melodia, trochę dźwięków podobnych do lekkiego electro (mimo to jednak to progresywny bigroom). Kolejny Polak, w którym można pokładać pewne nadzieje.

11. Classy Vibes - Poezia || #house #futurehouse
Bardzo dobry future z głębokim basem. Miota dobrze.

10. Housequake - Maximize (Bougenvilla Remix) || #house #futurehouse
Kolejny, dobry future.

9. Tommy Trash & Burns - About U (Original Mix) || #bigroom
Chyba najbardziej hejcona produkcja od Trasha, szczególnie chodzi tutaj o drop. Mi osobiście bardzo podoba się ten synth na dropie, do tego miły break z przyjemną partią wokalną, dobrze mi się słucha tego utworu.

8. Years & Years - Desire (Extended Mix) || #house
Extended Mix hitu od Years & Years. Przyjemny utwór, czerpiący z klasycznego house, mnie od razu wyciąga do tańca ;)

7. Fergie - L.A. Love (La La) (Moto Blanco Club Mix) || #house
Nie jestem fanem tej pani, ale remix jest po prostu świetny. House z prawdziwego zdarzenia, gdy go słucham to od razu przed oczami staje mi jakiś klub, gdzieś na plaży nad morzem :)

6. Tom Staar & Still Young - Wide Awake (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Kolejny utwór od tych panów, który zbudowany jest w stylu, który szczególnie upodobał sobie Tom Staar. Dobry buildup, klasyczny progresywny drop, wzbogacony krótką, gitarową wstawką. Breakdown na poziomie, także z gitarowymi dźwiękami.

5. Hardwell - Eclipse || #bigroomprogressivehouse
Zapowiedź debiutanckiego (śmiesznie to brzmi w tym przypadku :P) albumu Hardwella. Utwór pierwszy raz zagrany jako intro na #umf ie. Świetne synth'y, pamiętam, że jak pierwszy raz usłyszałem tą produkcję to wyleciałem z kapci. Przypomina mi stare produkcje od tego pana. Liczę na Extended Mix w przyszłości.

4. Oliver Heldens feat. KStewart - Last All Night (Koala) (Michael Calfan Remix) || #house
Nie jestem pewny, czy już wyszło, ale mimo to wstawiam :P. Jedna wschodząca gwiazda muzyki house remixuje drugą. Osobiście twierdzę, że ta wersja jest lepsza, Kulfon wybrał to, co w oryginale najlepsze i dodał #!$%@?ące jego styl dźwięki.

3. Axwell Λ Ingrosso - Something New (Robin Schulz Club Mix) || #house
Robin Schulz i wszystko jasne. Nadał niesamowity klimat tej przeciętnej produkcji. Polecam.

2. Blasterjaxx & DBSTF - Beautiful World (Original Mix) || #bigroom
Nie bijcie. Wiem, że bardziej ambitne produkcje są niżej w tym tygodniu niż głupi bigroom. Jest to najwyższa pozycja w historii mojej listy dla przedstawiciela tego gatunku, ale czemu tu się dziwić? Właśnie taki powinien być każdy bigroom. Świetny wokal, miły breakdown, potężny kick i drop. Najlepszy utwór Blasterjaxxów od czasu Mystica .

1. Reflekt - Need To Feel Loved (Adam K & Soha 2015 Remix) || #progressivehouse i trochę #trance
Lekkie oszustwo w tym tygodniu ląduje na miejscu 1 :P. Ponadczasowy klasyk, w lekko odświeżonej wersji wydanej niedawno. Od oryginału różni się niektórymi wstawkami, oraz głównie drugą częścią utworu. Mimo tego, że oryginał ma już wiele lat nadal jest jednym z moich top wszech czasów w muzyce elektronicznej i ogólnie.

Zapraszam do komentowania
Link do paczuszki

#edm #muzykaelektroniczna #muzyka
  • 1