Wpis z mikrobloga

Ambitne zobowiązanie noworoczne! :)

Od wielu lat tworzę hobbystycznie muzykę. Poruszam się w różnych gatunkach - muzyka instrumentalna, filmowa, ambient, trance. Od spokojnych utworów na pianino po agresywne bity.
W przyszłości chciałbym tworzyć muzykę do filmów, gier, reklam lub programów telewizyjnych. Problem jest taki, że - jak większość amatorów - tworzę za mało i za rzadko. Zdarzało się, że spędzałem całe miesiące nad dopieszczaniem jednego utworu i przez to tworzyłem raptem kilka utworów rocznie. Amator może sobie na to pozwolić - brak presji czasu, brak klienta wiszącego nad głową. Profesjonalista jednak musi nauczyć się zarządzania czasem i stąd właśnie pomysł na zobowiązanie noworoczne.

Co tydzień, do wtorku do godziny 23, zobowiązuję się umieścić na moim kanale coś nowego. Może być to zarówno pełnowartościowy utwór, tło do gry wyścigowej, pomysł na muzykę do reklamy, niepokojące dźwięki pasujące do jakiegoś horroru - kto wie, co mi przyjdzie do głowy. Minimalny czas trwania - 2 minuty. Czas trwania zobowiązania - 52 tygodnie.

Przez rok mogę zgłosić:
- Dwie nieobecności usprawiedliwione :) Nieobecność zgłaszam z tygodniowym wyprzedzeniem ;)
- Dwa nieprzygotowania :) Nieprzygotowanie oznacza, że w danym tygodniu nie umieszczę na kanale nic nowego, ale za to w kolejny wtorek umieszczę na kanale dwa razy tyle.

Oznacza to, że podczas 52 tygodni muszę na kanale umieścić 50 rzeczy. Ambitnie.

Zachęcam do subskrypcji:
#muzykachafera

Kanał:

soundcloud.com/chafer

Pierwszy utwór już jutro!

#muzyka #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@chafer: sam czekam aż laptop wróci z naprawy i startuję z tym koksem. Po prostu czytanie książek źle wpływa na moją kreatywność muzyczną, bo teraz mam kilka pomysłów po lekturze. Zupełnie jakby z każdą kolejną stroną pojawiały się nowe motywy i melodie.
  • Odpowiedz
@qnebra: Super. Czekam na nowe utwory!
@psi-nos: Nie używam innych instrumentów oprócz komputera i syntezatora, ale mam nadzieję, że z czasem będę też miksował prawdziwe nagrania. Utwory za to będę tworzył różne i będę się starał, aby brzmiały jak najbardziej "prawdziwie". Za chwilę umieszczę utwór, który jest stworzony na komputerze, ale trudno powiedzieć, że to muzyka elektroniczna.
@NeXIcE: Dzięki! Jestem megazmotywowany. :)
@MalachiaszC: O, to bardzo ciekawe. Możesz
  • Odpowiedz
@chafer: - Wiele wspaniałych rzeczy istnieje tylko dlatego, że kiedyś zdarzył się jakiś dziwny wypadek, który doprowadził do pojawienia się pięknych zwierząt, roślin, miłych postaci - mówi Wojtek Kucharczyk. Wszystkie te wypadki przy pracy doprowadziły go do stworzenia albumu “BEST FAIL COMPILATION”, dlaczego? Bo często to, co nieudane może być fantastyczne. Artysta jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie planował wydawać żadnego nowego albumu, nie przestawał jednak nagrywać muzyki. Stworzył projekt BANK ACCOUNT,
  • Odpowiedz
@StefanBetoniarz: O, bardzo przyjemny pomysł. Aż szkoda, że nie wiedziałem o nim rok temu :) W tym roku pasuję- plan na najbliższe tygodnie to skończenie i dopracowanie tego, co mam i... staranie się o zlecenia. :)
  • Odpowiedz