Wpis z mikrobloga

Moi drodzy spod znaku #kosmos #astronomia i #gruparatowaniapoziomu,

czy chcielibyście wziąć udział w internetowym kursie astronomii prowadzonym przez MIT/CalTech/Berkeley? Kursy z różnych działów astro startują przeciętnie kilka razy do roku na różnych uczelniach. Tematyka jest bardzo szeroka: od podstaw astronomii, przed kosmologię, kończąc na exoplanetach. Uczestnictwo w kurcie jest bezpłatne, a rzetelni kursanci, którzy wypełniają quizy zaliczeniowe (i zadania domowe, jeśli takie się pojawią), otrzymują certyfikat ukończenia kursu wystawiany przez daną uczelnię. Typowy czas trwania kursu to 7-10 tygodni, a ilość czasu, jaką należy poświęcić w tygodniu to zaledwie kilka godzin. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim, więc trzeba być na to przygotowanym.

Jeśli będziecie zainteresowani, możemy wspólnie przez jeden z takich kursów przejść. Mogę Wam zaoferować pomoc merytoryczną w razie trudnych zagadnień.

Po zebraniu się grupy pomyślimy nad tagiem.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al_Ganonim: jak wygląda taki kurs? To jest jakiś webinar, albo coś podobnego? Interesująca sprawa w sumie. Czy jest sens, żeby brać udział, jeśli interesuję się wszelkimi rzeczami związanymi z kosmosem ale tak naprawdę nie mam żadnej wiedzy na ten temat?
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: Jestem w trakcie kursu intro astro na coursera. Niby podstawy ale czasami trudno ogarnąć wszystko na tyle dobrze żeby nie było problemu z zaliczeniem quizów..
  • Odpowiedz
@nicniezgrublem: Podobnie, chociaż wykłady trwają po kilkanaście minut i są nagrywane, więc nie ogląda się tego na żywo. Są testy (quizy) na zakończenie działów, które trzeba rozwiązać w określonym terminie.
@M46num: Miałem zaproponować introastro w zeszłym miesiącu, ale zeżarł mnie wyjazd na konferencję. Jakby się udało zebrać grupkę chętnych pod wspólny tag, to można by takie problemy z quizami rozwiązywać wspólnie.

Można nawet pomyśleć o spotkaniach na żywo
  • Odpowiedz
@pietia94: W najbliższym czasie będę jeszcze raz pisał o tym pomyśle, więc wypatruj moich wpisów, gdyby mi się zapomniało zawołać. Zazwyczaj wrzucam wpisy wyłącznie o astro (czy to ciekawostki, czy astro od kuchni).
  • Odpowiedz