Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mamy trochę informacji związanych z naszą nową grą “The Eye”. Błąd wywołujący crashe spędzał nam sen z powiek przez długi czas, ale mamy dobrą wiadomość - w końcu udało się go wyeliminować :). Za nami wiele godzin testów, które nic nie wykazały, więc mamy nadzieję, że pozbyliśmy się go raz na zawsze. Rozwiązanie znaleźliśmy dopiero we wpisie na chińskim blogu, który jakoś zrozumieliśmy dzięki pomocy translatora xD. Przy okazji dodaliśmy kilka mniejszych poprawek:

- spadające kamienie nie będą już niemożliwie do uniknięcia. Po obu stronach ekranu istniały punkty, w których kamienie spadały dość daleko od końcowej krawędzi, jednak wciąż na tyle blisko postaci, aby ją zahaczyć. W takiej sytuacji trzeba było wybiec prawie na środek ekranu, żeby nie przegrać. Teraz powinno już być ok. (tutaj wołam @TadeuszSynZygmunta)

- postać będzie bardziej widoczna w stanie ukrycia

- ponowne naciśnięcie ikonki płaszcza nie odkryje postaci

- zbalansowany poziom trudności - mniej agresywne jego narastanie na wyższych poziomach oraz szybsze opadanie złości smoka pozwalające zwiększyć dynamizm rozgrywki

- 2 nowe listy wyników i 5 kolejnych achievementów

...do tego kilka mniejszych zmian

Z ważniejszych rzeczy została nam jeszcze poprawa mechanizmu biegania postaci, dodamy to już niedługo.

Chcieliśmy się też pochwalić, bo gra wspina się powoli na szczyt listy “Nowe najlepsze gry zręcznościowe”. Obecnie jest na 13 miejscu. W dużej mierze jest to Wasza zasługa, dlatego oficjalnie dziękujemy za wsparcie i zainteresowanie naszym “dziełem”. Oczywiście nie obeszło się bez akcji w stylu ocena “1” za “obrazę papieża polaka”, ale na szczęście to pojedynczy przypadek :).

#gamedev

--------------------------------------------

Wraz z kolegą postanowiliśmy zacząć tworzyć gry mobilne. Zainteresowanych rozwojem naszej “firmy”, postępami prac nad grami i pomysłami, zapraszamy do obserwowania tagu #somagames. Będziemy dzielić się także wnioskami, jakie wyciągniemy podczas naszych działań (marketing, statystyki itp.)
  • 2
@SomaGames: U mnie aktualnie 15 miejsce w najnowszych, ale pamiętajcie, że to działa regionalnie. Sprawdziłem was trochę na AppAnnie i wasza gra jest 125 w Polsce, więc siła wypoku jest bardzo duża ;) Jedyne co mnie martwi to wasza nazwa, gdyż wpisując dokładną nazwę i tak nie mogłem was znaleźć - istnieje baaaaardzo dużo apek z tym słowem kluczowym, które was przykrywa.