Wpis z mikrobloga

@files: nie da się. siła z definicji jest zmianą pędu w jednostce czasu - chcesz poznać pęd musisz mieć drugi element układanki czyli czas z jakim działała siła.
@files: zależy co rozumiesz przez prędkość początkową. Siła nadaje masie przyśpieszenie F=ma. Prędkość możesz obliczyć po określonym czasie działania siły, po przebyciu przez ciało określonej drogi. Jeśli za t0 przyjąć moment pojawienia się siły to w t0 V = V0, czyli prędkość taka jaką miało ciało zanim pojawiła się siła.
@prusi: chodzi o to że, są dwie rolki które działają momentem na piłkę która wpada między nie, piłka jest wyrzucana z daną siłą, no i teraz pytanie jak obliczyć odległość na jaką poleci piłka.
@files: a więc zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od tarcia piłka-rolki i czasu ich zetknięcia, a to z kolei zależy od różnicy pomiędzy średnicą piłki a odległością walca oraz od sprężystości (w uproszczeniu - ciśnienia) gazu wewnątrz piłki. oczywiście prędkość początkowa piłki i prędkość rolek też ma znaczenie. krótko mówiąc teoretyczne rozwiązanie tego problemu będzie bardzo trudne o ile nie wprowadzisz pewnych uproszczeń.