Wpis z mikrobloga

Obecnie mam 24 lata (samouk po technikum INF, jeszcze bez ukończonych studiów (long stroryy)) chciałbym się przebranżowić z obecnie stanowiska Informatyk (czyli koleś od wszystkiego, 60% helpdesk - 40% administracja::Win Srv 2003/2008/2012, Backup, VMware,Linux, switche, itp::) na programiste JAVA...

Dodam że, pisałem już jakieś dziwadła(pascal, c) ale nic w języku obiektowym...

I tu pytanie do obecnie pracujących w zawodzie jako ten że programista:

1. Czy warto zaczynać w moim wieku? (zakładam że, za rok rozpoczął bym poszukiwania pracy jako programista java)

2. Czy przerobienie javastart (dot) pl, Java Podstawy - Horstmann & Cornell, Thinking in Java - pozwoliło by mi zdobyć wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy jako Junior Java Dev?

3. Rady ?

#pytanie #java #javadevmatt #java8 #java7 #przegryw #javastart #programista #15kmiesiecznie
  • 25
@graban: 1. a dlaczego nie?

2. może... zależy od pracodawcy

3. zacznij od pozycji wymienionych w punkcie 2. - na pewno nie zaszkodzi. w robocie bedziesz zapewne korzystac z frameworkow wiec po przeleceniu podstaw zrob sobie jakis projekcik webowy z wykorzystaniem kuiku najpopularniejszych
@graban: Wiek nie ma znaczenia, myślę, że przerobienie nawet Java podstawy już Ci da wiedzę, dzięki której albo złapiesz Junior Java albo jakiś staż może na początek, gdzie nauczysz się jak się korzysta z popularnych frameworków
@graban: łee no to nic Ci to tera nie powie ale must have to jest rozumiec takie cuś jak w kolejnosci: Servlets, Hibernate, Spring, EJB, i jakies proste integracje WebServices, JMS. Nie koncentruj sie na podstawach i jakichs akademickich zagadnien z obiektowosci tylko jak najszybciej przejdz do tych co wymienilem.

Kazde z powyzszych zagadnien wyszukasz sobie cos w rodzaju HelloWorld czy tutorial jakis najprostszy i jedziesz z koksem. No i jak
@bobolak: Dzięki, zanotowałem i postaram się przejść jak najszybciej do tych zagadnień... Właśnie ze względu na mozliwość pracy zdalnej chce się tego uczyć !

@echelon: za późno w tym sensie że, nie długo planuje założyć rodzinę i wiadomo kazdy grosz będzie potrzebny ale liczę się z mniejsza kasą na początku ! Dzięki, za motywującą odpowiedź!
@JavaDevMatt: Super, bardzo chętnie obejrze :) swoją drogą obejrzałem chyba już wszystkie Twoje filmy "Programisty na emigracji" są bardzo dobre, przekazujesz dużo dobrej informacji - oby tak dalej!
@graban: Ja Ci nie powiem jakie frameworki, bo sam robię co prawda w Javie, ale aplikacje mobilne na Androida i mi te wszystkie Spring, Hibernate itd. nie są do niczego potrzebne, więc jakbyś np. chciał iść w mobile (a na Androida ofert pracy jest od groma i pewnie będzie jeszcze więcej, bo udział w rynku rośnie) to wtedy nie ma za bardzo sensu uczyć się wyżej wymienionych.
@kamilz88: Widze że stwierdzenie chce zostać programistą, wybieram sobie język i zaczynam się go uczyć i w nim programuję - to w cale nie taka łatwa decyzja bo technologie na które chcesz pisać też mają znaczenie... Chcąc się uczyć javy myślałem o api na pc