Wpis z mikrobloga

mam pytanko. Czy jak chciałbym zrobić taką gierką przeglądarkową ,point and click tak to wystarczy mi HTML CSS I PHP i JS (dopiero się uczę ) ?Bo większość jest robiona w flashu ale podobno powili się z tego wychodzi. Jak zrobić by przechodzić do pomieszczeń, zbierać przedmioty to w miarę dam sobie radę. Za to nie wiem za bardzo jak zrobić by postać się poruszała tam gdzie kliknę kursorem. Na razie zrobiłem prowizoryczny interface i podłogę do pierwszego pomieszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#gamedev #webdev #pomoc
Pobierz k.....a - mam pytanko. Czy jak chciałbym zrobić taką gierką przeglądarkową ,point and...
źródło: comment_sBpPXpvT4S0DURjfSA0IupXnmaPEqrbj.jpg
  • 7
@kanaka: addEventListener na mouseclick i pobierasz pozycję X, Y myszki i postać ma funkcje w której zmierza w kierunku pozycji X i już.

Nie rób na Unity, bo to tylko zwykłe 2D, a robiąc w JS i HTML5 będzie działała bez pluginów w przeglądarce. Unity Ci się nie przyda.

Edit: Flash umiera. Jeśli do przeglądarki to tylko HTML5.
@kanaka: skoro zaczynasz ale coś tam w JS kumasz to polecam jakiś gotowy framework np. http://phaser.io/

Cała rocket science jest już ogarnięta w tym. Jak to mówią: nie wyważa sie otwartych drzwi. Wystarczy fabuła gry i troszkę kodu żeby osiągnąć zamierzony efekt. Przy okazji nauczysz sie dobrych praktyk (sprite'y, optymalizacja itp).