Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, dlaczego akurat tych 12 osób zostało zatrzymanych? Przecież to jest absurd i odpowiedzialność wybiórcza. Nie tylko PAP i Republika TV były w siedzibie PKW, co zresztą widać na wielu filmikach.

To tak jakby 3 złodziei zostało złapanych na gorącym uczynku i tylko dwóch było sądzonch, a trzeci już nie, bo nie.

Tak dla mnie wygląda argumentacja. Po drugie film pokazuje, że rzeczywiście kilka osób wtargnęło siłą do PKW, a są sądzeni dziennikarze robiący np. zdjęcia? Co to za farsa? Są sądzeni za to, że wykonywali swoją pracę. Wygląda to trochę na "znakomitą" akcję PRową i marketingową policji i rządu, którzy chcą w oczach obywateli być postrzegani jako silni, skuteczni itp.

Moja głowa jest na to za mała. TO JAKIŚ KOLEJNY ORWELL

#pkw #wybory #farsa
  • 11
  • Odpowiedz
@aprilmay: no dobra, ale czy dostali wyraźny rozkaz: proszę opuścić budynek? Myślisz, że są na tyle nieinteligentni, że stawialiby opór policji za wszelką cenę? Dla mnie to jest patykiem po wodzie pisane.
  • Odpowiedz
@AnnMari:

Administrator kilkakrotnie zwrócił się do protestujących o opuszczenie budynku. Po tej prośbie część osób opuściła dobrowolnie budynek, ale część pozostała. W związku z tym administrator budynku poprosił policję o podjęcie interwencji. Funkcjonariusze jeszcze raz poprosili o opuszczenie budynku przez osoby zgromadzone, a gdy to nie poskutkowało, wyprowadzili te osoby. Wobec zatrzymanych dwunastu osób będą prowadzone czynności w kierunku artykułu 193 kodeksu karnego. Chodzi o naruszenie miru domowego.


Słowa pani rzecznik.
  • Odpowiedz
@aprilmay: ale teraz pytanie: czy wszyscy, którzy zostali w budynku mimo próśb policji, zostaną osądzeni? Wydaje mi się, że tam było o wiele więcej osób niż 12. Zresztą na filmach to widać
  • Odpowiedz