Wpis z mikrobloga

@DeFutura: Hej, przepraszam, że teraz odpowiadam, ale nie mam ostatnio swobodnego dostępu do sieci.

Tak, wrzucałem fotografię z tej książki. Uważam, że jest dobra, a już na pewno można określić ją mianem solidnej. Poniżej kilka uwag, które być może pomogą ci w sięgnięciu po nią lub darowanie sobie.

Po pierwsze, to jest historia prawicy, ale najczęściej radykalnej prawicy. Nie przeczytasz tu ani o chadekach, ani o ordoliberałach.

Po drugie, uplasowanie wydarzeń
@shadowboxer: no właśnie ta radykalna mnie bardziej ciekawi, stąd taki wybór, chyba że coś lepszego na ten temat mógłbyś polecić?

Po piąte, uważam, że to jest pozycja, która, tak jak w moim przypadku, przydatna jest bardziej osobom z lewicy lub centrum chcącym posłuchać wroga aniżeli przekonanym konserwom.

To przyda się także i mi. W takim razie zapoznam się z książką, ale widzę że będę musiał niektóre informacje jak np volkizm sobie
no właśnie ta radykalna mnie bardziej ciekawi, stąd taki wybór, chyba że coś lepszego na ten temat mógłbyś polecić?


@DeFutura: Moje typy:

Od monarchizmu do faszyzmu. Koncepcje polityczno-społeczne prawicy francuskiej 1918-1940, autorem jest Jerzy Eisler. To bardzo dobra książka, która podejmuje w swoich wielu wątkach dość interesującą hipotezę: praktyki totalitarne prawicy, choć objawiły się we Włoszech i Niemczech, powstały we Francji. Sorel, de Gobineau, Maurras (ale jest i u Wielomskiego).