Wpis z mikrobloga

W najbliższym czasie będę musiał wybrać nowy telefon i kompletnie nie wiem na co się zdecydować. Do tej pory używałem tylko Androida więc i kolejny też musi być z tym systemem tak więc dziękuję za rady "weź se IOS/WP". Ponieważ lubię grzebać w/przy systemie założenie jest takie, że telefon musi być łatwo (w miarę) root-owalny a do tego mieć możliwie duży ekran przynajmniej 5". Może napiszę nad czym rozmyślam i dlaczego nie ten model:

- SGS 5: #!$%@? Knox (co prawda jest metoda root-owania bez nabijania flagi ale zmiana kernela/recovery już ją nabija)

- Note 3 - jw.

- LG G3 - przycisk od włączania/głośności z tyłu to jakaś porażka, przyciski funkcyjne zajmujące dół ekranu bez sensu

- LG Nexus 5 - golizna systemowa w każdym calu, przyciski jw.

- HTC One m8 - przyciski jw.

Czy oni wszyscy z tymi przyciskami na ekranie ocipieli?

Z powyższych najbliżej mi do S5, G3. A może coś innego? Co wybrać? Jak żyć?

#cokupic #pytaniedoeksperta #jakzyc #telefony #smartfon
  • 19
@Belzee: osobiście używam LG g2 i przyciski z tyłu są rewelacyjne. Nie ma żadnego problemu z obsługą. Ostatnio miałem chęć na HTC m8 ale jak miałem go odblokowywać przyciskiem u góry to zostałem przy g2. Idzie się bez problemu przyzwyczaić.
@elcezet: Prosiłem o nie dawanie rad odnośnie wyboru IOS/WP. Lumia? Dziękuję, postoję. Bawiłem się ostatnio L920. O ile wszystko chodziło płynnie i sprawnie to możliwości personalizacji żadne. Ustawienie MP3 jako dzwonek utrudnione. Sklep świeci pustkami. O funkcji schedulera zmieniającego głośność w zależności od pory dnia mogę zapomnieć O dupę roztrzaskać ten system.
@Belzee: sam mam ios ale z opinii znajomych co maja telefony z Androidem wynika ze tylko Ci co posiadają nexusa nie mówią nic nie narzekają tylko maja telefon od tak poprostu cos jak z iphonami kiedys ;) wykonanie jak dla mnie jest cudowne o niebo lepsze niz jakis sgs... Sprawdz moze nowego nexusa 6 ? Nie wiem czy jest juz dostępny ale imo telefon warty uwagi ;)
@Belzee: mam pierwsza wersje n5 teraz z L. zależy czego wymagasz od tel. wg mnie chodzi lepiej niz na kitkat. Poprawione jest zarządzanie bateria tel lepiej trzyma. Wifi tez ladnie dziala gps szybko lapie. Najwazniejsze ze nic nie trzeszczy i wyglada przyzwoicie. Wyswietlacz ładnie odzwierciedla kolory. Ale na obecna chwilę bym brał chyba g3.