Wpis z mikrobloga

1 (2) odcinek Fate/stay Night: Unlimited Blade Works - jest satysfakcja :)

I nie mówię o fabule, bo ta: raz - nigdy mnie nie zachwycała w FSN (przynajmniej w anime, bo visual novel nie grałem), dwa - na razie nie różni się ona za bardzo od tego, co było na początku pierwszej serii.

Chodzi mi raczej o animację podczas walk, a raczej pracę, którą w nią włożono. Dawno nie miałem takiej przyjemności z oglądania pojedynków w anime, jak dzisiejszego wieczoru - przez te zaledwie 45 minut poczułem się, jakbym oglądał jakąś kinówkę. Miło widzieć pomysłowo wykorzystywane CGI na rysunku 2D - kręcenie bronią białą przez bohaterów na tyle absorbuje wzrok, że nie zwraca się uwagi na niekiedy statyczne tła.

Do tego dobry OST, aczkolwiek muzyka w oryginalnym FSN bardziej mi odpowiadała - miała swoją duszę, charakter. Obecny soundtrack to na razie raczej brzmienia powstałe pod "efekciarstwo" scen i po kilku minutach zapomina się, co właściwie się słuchało. No, ale spełniają swoją rolę, więc nie ma za bardzo na co narzekać :)

#anime #fatestaynight #animenowysezon #animacja #visualnonel
80sLove - 1 (2) odcinek Fate/stay Night: Unlimited Blade Works - jest satysfakcja :)
...
  • 5
  • Odpowiedz
@80sLove: Mnie się bardzo podoba to co zrobili z Rin. Oglądałem kilka pierwszych odcinków oryginalnego F/SN i powiem szczerze, że przedstawienie tej postaci w nowej wersji jest o niebo lepsze.
  • Odpowiedz