Wpis z mikrobloga

Tak sobie dzisiaj przemyśliwuje jako osoba wierząca, ale wątpiąca. Bo: Bóg się #!$%@?ł na Ewe i Adama. Zemsta jest słodka więc odebrał im wieczne, dostatnie życie. Mało tego (Bogu) to jeszcze ukarał miliony pokoleń potomstwa Adam i Ewy jakby to nasza wina było, że sobie oni zgrzeszyli. Nie mógł Bóg przerwać eksperymentu, bo na kim by się zemścił? Zdaje się, że Bóg ciągle to przypomina, bo w S.T. jest chyba mowa, że będzie karał ileś tam pokoleń potomstwa tych, którzy Go obrazili. Przypowieść o synu marnotrawnym. Synalek przehulał kasę na dziwki i chlanie, a jego brat co #!$%@?ł od rana do wieczora gówno dostał w nagrodę, a jego brat tak. Robotnicy w winnicy (sami ocencie to):

Królestwo Niebios przypomina bowiem pewnego gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem wynająć robotników do swojej winnicy. 2 Uzgodnił z nimi stawkę — denar za dzień — i posłał do pracy.


3 Następnie wyszedł o dziewiątej i zobaczył innych, stojących bezczynnie na rynku. 4 Idźcie i wy do winnicy — powiedział — a ja wam sprawiedliwie zapłacę. 5 I oni poszli. Potem wyszedł jeszcze w południe i około piętnastej. Postąpił podobnie.


6 Gdy wyszedł o siedemnastej,[a] zastał również czekających na pracę. Dlaczego tu bezczynnie stoicie cały dzień? — zapytał.


7 Nikt nas nie wynajął — odpowiedzieli.


On na to: Idźcie i wy do winnicy.


8 Z nastaniem wieczoru właściciel winnicy polecił swojemu zarządcy: Zwołaj robotników i wypłać im dniówkę. Zacznij od ostatnich, a zakończ na pierwszych. 9 Podeszli zatem zatrudnieni o siedemnastej i otrzymali po denarze. 10 Gdy podeszli pierwsi, sądzili, że dostaną więcej, lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Po wypłacie zaczęli się burzyć przeciwko gospodarzowi. 12 Ci ostatni pracowali tylko godzinę — wytykali — a pan potraktował ich na równi z nami, którzy musieliśmy znosić trudy dnia i upał!


13 Wtedy gospodarz powiedział jednemu z nich: Nie krzywdzę cię, mój drogi. Czy nie uzgodniliśmy, że dostaniesz denara? 14 Bierz, co twoje, i idź! Chcę bowiem temu ostatniemu zapłacić tak, jak i tobie. 15 Czy nie wolno mi z tym, co moje, czynić tego, co chcę? A może krzywym okiem patrzysz na to, że jestem dobry?


16 W ten sposób ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.


Zaczynam się zastanawiać z jakiego naprawdę powodu część aniołów się zbuntowała. Komu wierzyć? Olać temat? A jak Bóg jest? To zgodnie z zakładem Pascala lepiej się pokajać przed Bogiem?

#wiara #bog #chrzescijanstwo #katolicyzm #biblia #raj #grzech #pieklo #szatan
  • 5
@JanuszTzebula: Święty Augustyn miał kiedyś powiedzieć gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu… może trochę w innym kontekście, w każdym razie Bóg m.in. jako stworzyciel „rządzi wszystkim”. Ale daje też wolność. Szatan, dość wysoko postawiony i mający „ludzi” pod sobą anioł doszedł do wniosku, że nie chce mieć szefa – sam ma tyle władzy i takie możliwości, że nie będzie nikomu posłuszny. Niektórzy widzą w
@staa: Czyli jesteśmy niewolnikami. Pytał się nas Bóg, czy chcemy istnieć? Szarpnąć się na linkę też nie mozna- w znaczeniu wypisuje się z tego klubu, bo wieczne pieklo. Jaka wolność? Marionetki Boga dla próżnej zabawy?
Zdaje się, że Bóg ciągle to przypomina, bo w S.T. jest chyba mowa, że będzie karał ileś tam pokoleń potomstwa tych, którzy Go obrazili. Przypowieść o synu marnotrawnym. Synalek przehulał kasę na dziwki i chlanie, a jego brat co #!$%@?ł od rana do wieczora gówno dostał w nagrodę, a jego brat tak. Robotnicy w winnicy (sami ocencie to):


@JanuszTzebula: interpretujesz te teksty opacznie. Po pierwsze w ST jest rzeczywiście taki fragment: