Wpis z mikrobloga

Drugie przypadkowe zdjęcie z serii dawniej i dziś.

Budynek dawnej plebanii kościoła ewangelickiego w Nakle nad Notecią na ulicy Ks. Piotra Skargi

Budynek powstał około 1890 roku. Pierwotnie mieszkał w nim pastor oraz organista kościoła ewangelickiego znajdującego się obok a pobudowanego w latach 1887-1895. Ulica zwana była przed 1920 rokiem Wilhelmstrasse. W 1945 roku kościół został przekazany pod parafię katolicką, a w tym budynku była plebania i biuro parafialne, a także sale katechetyczne. Po wybudowaniu nowej plebanii, do budynku przeniesiono niektóre biura Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego.

Stara fotografia pochodzi z 1910 roku (przypadkiem z tego samego roku, z którego pochodzi fotka dworca ). Na nowym zdjęciu widać po lewej stronie fragment ogrodzenia z czerwonej cegły, zbudowanego w latach 30-tych a okalającego teren kościoła.

#fotografia #starafotografia #historia #architektura #fotohistoria #moje #dyktapoleca
HorribileDictu - Drugie przypadkowe zdjęcie z serii dawniej i dziś.



Budynek dawnej...

źródło: comment_EEHhVFQOV0K8Me3pUxIxhtH9BipdUutg.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Jormungand: Mam na komputerze prawie 500 skanów starych widokówek/fotografii z mojego miasta, byłoby co fotografować. Tylko tak za bardzo nie mam motywację na robienie kolekcji "dawniej i dziś", bo już chyba z 3-4 wydawnictwa tego typu są dotyczące mojego miasta...
  • Odpowiedz