Wpis z mikrobloga

Po zakupieniu Drogi Królów postanowiłem sobie, że w sumie czemu by nie zapoznać się z całością dzieł Brandona Sandersona, które spaja metahistoria (tak sobie to nazwałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #cosmere no i tak też się udało spełnić ten kaprys:

Elantris

- The Hope of Elantris - miniaturka na stronie www.

Siewca wojny - MAG pojechał z okładką po bandzie. Jakaś hybryda Lobo z DC, tego typa ze zmierzchu i miecza jak z anime czy czegoś takiego :P

Z mgły zrodzony - błęęęędy, gdzie korekta?

Studnia wstąpienia

Bohater wieków

Stop prawa - wow, oryginalna okładka, ale ucięli coś na kształt dodatku - brawo MAG!

- The Eleventh Metal - miniaturka na www.

Droga Królów

Words of Radiance - kolejna świetna okładka, zupełnie bez związku z historią, którą zaserwuje MAG wraz z polskim wydaniem.

The Emperor's Soul - w Polsce wydane w ramach antologii Kroki w nieznane 2013 . Za opowiadanie dostał nagrodę Hugo - ale nie tego od Naciśnij szóstkę, naciśnij szóstkę a dzieciak przy telefonie naciska czwórkę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sixth of the Dusk [w:] Shadows Beneath: The Writing Excuses Anthology

Shadows for Silence in the Forests of Hell [w:] Dangerous Women (red. George R. R. Martin i Gardner Dozois).

Raz lepiej, raz gorzej. W sumie bardziej się skupiłem na wynajdywaniu połączeń, ukrytych smaczków itd. MAG odwala kichę jak zabiera się za okładki. A tempo wydawania odbija się chyba na korekcie i składzie.

#ksiazki #sanderson