Wpis z mikrobloga

#audioboners

Wczesniej bylo tak.... 5m kabla (niebieski na zdjeciu)

Klik

teraz jest tak

Klik

Brak kabli, dzwiek idzie przez Wi-Fi DLNA /Airplay

Urzadzenie kosztowalo 179 zl. Plusy: oczywiscie to brak kabli, dobra jakosc dzwieku, o dziwio dziala to tez jako wzmacniacz/transmiter sygnalu wiec o dodatkowy punkt dostepu/rozszerzenie zasiegu Wi-Fi w domu jest mile widziane, maly rozmiar oraz latwa konfiguracja. Podlanczasz, ustawisza i dziala - mozesz sie cieszyc brakiem kabli w domu. Zasieg sie rozszerza ze wzgledu na 2 punkt dostepu. Tak spokojnie caly dom + kawalek poza - wiadomo Wi-Fi :)

Minusy: Dodatkowa aplikacja w laptopie oraz na telefonie (server/client) (dodatkowo w androidzie trzeba miec Roota + przynajmniej apki ktore Ja sprawdzalem potrzebowaly tego wiec nie wiem jak sie ma sprawa z non-root), co najmniej 50ms opoznienia (czasami dluzej czasami krocej zalezy - podalem srednia) - ktore jednak troszke przeszkadza czasami. Airfoil czasami jednak gubi zasieg i trzeba polaczyc sie spowrotem - na szczescie trwa to 1-2sek i jest ok.

Dodatkowy minus: W Airfoil trzeba wbyrac co ma transmitowac (moze ktos zna jakas apke ktora potrafi wszystko puszczac bez wybierania programu?) i podczas sluchania muzyki na Aimp trzeba sie przeczlaczyc na Chrome zeby uslyszec dzwiek np. z youtube.

Wyglada to tak - klik

Jak widac jest troszke minusow/niedogodnosci a cena AirPlay tez nie jest mala 179zl ale mimo wszystko to urzadzenie teraz jest punktem domowej rozrywki i wszystko moze sie podlaczyc do glosnikow co ma Wi-Fi. Dla Mnie bomba :)
NaxZST - #audioboners



Wczesniej bylo tak.... 5m kabla (niebieski na zdjeciu)



Kl...

źródło: comment_HElIG2Ep7tMwvKGGJYuexAVI5v7Y83Ex.jpg

Pobierz
  • 26
@NaxZST: a jak to wyglada z wiekszymi plikami po wifi?

Raczej nie da rady puscic DSD na przyklad, co?

Max bez znieksztalcen i przerw to pewnie 320kbps mp3, prawda?

Z doswiadczenia wiem, ze audio bezprzewodowe daje zawsze gorsza jakosc i wiecej zaklocen, niz to samo audio na kablu: przykladem chocby sluchawki - jeszcze nie spotkalem sluchawek bezprzewodowych, ktore zblizalyby sie do poziomu takich z kablem.

Ale z czasem pewnie ta roznica
via Android
  • 0
@dzikireks: zależy od twojego routera. Flac bez problemu :)

Po Wi-Fi można streamowac full HD - z tym że rozmawiamy już o innym urządzeniu ale ta sama technologia DLNA.
@NaxZST: Dzięki. Hmm, ciekawe to jest, ale trochę mnie zmartwiło, że właściwe wyjście jest przewidziane tylko optyczne. U Ciebie też tak jest? Ten jack 3.5 mm to trochę bieda i pewnie nie jest typowym wyjściem liniowym. A ja bym chciał tego ewentualnie użyć ze zwyczajnym wzmacniaczem stereo bez SPDIF.
@NaxZST: Wiem że się da, ale boli to mą audiofilską duszę ;) Ale i tak przewiduję to jako ewentualne uzupełnienie. Mam w salonie akurat tak, że musiałbym kabel ciągnąć przez cały pokój, jeśli chcę posłuchać czegoś z laptopa, siedząc z nim na kanapie. Takie rozwiązanie byłoby idealne do większości celów, a do porządnego słuchania muzyki i tak bym miał inną konfigurację.

Dzięki, muszę to przemyśleć, ale chyba się skuszę ;)
@jamtojest: @dzikireks: @fataler: @xbaker: @Colek:

Update: Jest możliwość przesyłąnia każdego dzwięku (bez ustawiania z jakieg programu ma lecieć dzwięk) po zainstalowaniu dodatkowej wtyczki.

Wybiera sie opcje: "dzwiek z windows" i wtedy wszystko nam ładnie gra bez kombinacji :)

Zawołam jeszcze @Sergeant_Matt_Baker: zeby objaśnić sytuacje - bo wcześniej to troszke było nie wygodne ustawiać każdy program osobno.

Teraz wszystko jest przekazdwane co "zagra" w windows.