Wpis z mikrobloga

W 1962 roku targany wyrzutami sumienia japoński pilot Nobou Fujita odwiedził miasteczko Brookings w Oregonie, które zbombardował w czasie II Wojny Światowej. Miał ze sobą miecz samurajski i planował popełnić seppuku, gdy taka będzie wola mieszkańców.

Amerykanie przywitali jednak Fujitę z życzliwością, a miecz ostatecznie trafił do władz miasta, jako znak pojednania.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #iiwojnaswiatowa #japonia
Pobierz r.....0 - W 1962 roku targany wyrzutami sumienia japoński pilot Nobou Fujita odwiedzi...
źródło: comment_nadmw8EZ11DbTgJYWG5jQELmeQIEghxd.jpg
  • 13
@RPG-7: może to ten którym odcinano głowę. W końcu miał popełnić seppuku jeśli mieszkańcy by tego chcieli więc jeden z nich musiał mieć tę dłuższą wersję do głowy ;) i pewnie tę też przekazał miastu.
@rafalu90: do popelnienia seppuku potrzebny jest chyba asysten, ktory dekapituje samobojce. Nie wyobrazam sobie jak mogloby do tego dojsc przy aplauzie mieszkancow spokojnego miasteczka w Ameryce
@rafalu90: mozesz pokazać artykuł o bombardowaniu tego miasta?.Z tego co mi wiadomo to Japońce "bombardowali" USA tylko balonami z podczepionymi bombami,nic mi nie wiadomo o konwencjonalnych bombardowaniach wiec jestem ciekaw.