Wpis z mikrobloga

#wosp #wosplive #prawo

Z cyklu "Interpretacje prawa według Matki Kurki":

Owsiak stał się recydywistą i 2x nie wykonał zarządzenia sądu. Zgodnie z kpk teraz czas na przeszukanie.


Stawiam butelkę Jacka Danielsa pierwszej osobie, która wskaże fragment KPK zobowiązujący oskarżającego z 212KK do dostarczania dowodów na prawdziwość oskarżeń zawartych w publikacjach oskarżonego lub udowadniania swojej niewinności, a w razie odmowy zobowiązujący jakieś organy państwa do "przeszukania" u oskarżyciela.

Stawiam browara pierwszej osobie, która wskaże do jakiego przestępstwa wraca Owsiak, skoro stał się recydywistą.

Dla ułatwienia: raz, dwa, trzy, cztery.

  • 45
@rineo: sad moze zadac wydania okreslonych rzeczy od dowolnego podmiotu i jesli ten ich nie wyda, to mozna zarzadzic przeszukanie i przymusowe odebranie. Art. 217 k.p.k.

Ale to tak generalnie, bo nie czytalem tekstu i nie wiem, o co dokladnie chodzi. Natomiast gdyby chodzilo o to, ze Owsiak nie chce wydac jakichs konkretnych dokumentow, to przymusowe ich odebranie jest mozliwe.
@rineo:

Każdy obowiązany jest przedstawić na zarządzenie sądu w oznaczonym terminie i miejscu dokument znajdujący się w jego posiadaniu i stanowiący dowód faktu istotnego dla rozstrzygnięcia sprawy, chyba że dokument zawiera tajemnicę państwową.

Na osobę trzecią, która nie wykonała zarządzenia sądu, może zostać nałożona grzywna.

Jeżeli jednak zarządzenia nie wykonuje strona, w grę wchodzą w grę konsekwencje związane z oceną dowodów przez sąd. Zgodnie a art. 233 k.p.c., sąd ocenia wiarygodność
@stekelenburg2: to, że przeszukanie generalnie jest możliwe to wiadomo, chodzi o to:

fragment KPK zobowiązujący oskarżającego z 212KK


W odniesieniu do słów pana MK.

nie czytalem tekstu


To tylko wpis na twitterze :)

@lido: kolejne multi czy sam MK mnie zaszczycił? Ad rem: to co napisałeś to jakiś cytat? Bo jeśli tak, to potwierdzasz to co napisałem: konsekwencją może być przyjęcia twierdzenia strony przeciwnej, a nie przeszukanie. Poza tym,
@stekelenburg2: zarządził wydanie niezbyt konkretnych dokumentów, tylko dość szerokiego wachlarza bo całości księgowości z ostatniej dekady. Na ostatniej rozprawie, podczas wydawania zarządzenia, wspomniał, iż jego niewykonanie może mieć wpływ na ew. wyrok, o przeszukaniu itp. konsekwencjach nie było mowy.

Tak na marginesie, czy zobowiązywanie oskarżyciela do opublikowania (de facto) dokumentów zawierających dane wrażliwe osób/firm trzecich, kompletnie niezwiązanych ze sprawą, jest w ogóle legalne?
@rineo:

1. sad zarzadzil wydanie dokumentow przez Owsiaka

2. ten ma to w dupie bo jest ponad prawem

o co toczy sie postepowanie jest najzupelniej obojetne.

oczywiscie postanowienia sadu nie dotycza Owsiaka.

prawda panie Rineo ? <-------------to jest pytanie

sa rowni i rowniejsi :)
1. sad zarzadzil wydanie dokumentow przez Owsiaka


@lido: tak.

2. ten ma to w dupie bo jest ponad prawem


Nie jest ponad prawem, oskarżyciel zarządzenia może nie wykonać.

Tego nie wykonano bo jest absurdalne i wybitnie szkodliwe. Szkodliwe nie dlatego, że są jakieś przekręty (nawet jeśli są): wrzucenie w internet całej księgowości na 100% poskutkuje niekończącym się korowodem zarzutów tworzonych ze wszystkiego, czego #januszksiegowosci nie zrozumie, fizycznie niemożliwych do wyjaśnienia. Delegacja
@rineo: Sad sie myli i zaleca absurdalne zarzadzenia.

Takie te polskie sadu absurdalne ;)

Dziwne ze Owsiak wlasnie do owego sadu poszedl wytaczac proces.

Panie robisz pan waly.

Nie robie

Dawaj pan papiery bo to publiczna kasa

Nie dam

Dlaczego ?

Bo tak.

Acha jesli tak to przepraszam :)

Nnormalne zalatwienie sprawy to :

Panie robisz pan waly.

Nie robie

Dawaj pan papiery bo to publiczna kasa

A prosze bardzo oto
Dziwie sie tak Twojemu fanatycznemu i slepemy zapatrzeniu w guru.


@lido: zacznę od końca. Nie jestem zapatrzony, Owsiak nie jest moim guru - światopoglądy mamy dość mocno odmienne. Wspieram fundację (jako ideę), a nie osobę.

Sad sie myli i zaleca absurdalne zarzadzenia.


Nie napisałem, że się myli. Napisałem, że zarządzenie jest absurdalne, bo jest.

Dziwne ze Owsiak wlasnie do owego sadu poszedl wytaczac proces.


Innych w Polsce nie ma. Skądinąd ta