Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: Nie kilka bramek mniej, tylko kilkadziesiąt (nie wiem ile Cristiano strzelił), ale sądze że 20-25 mniej to spokojnie i tradycyjnie kilkanaście asyst mniej. Messi też doszedł do 1/2 LM, w Euro nie mógł brać udziału ale w reprezentacji w tym roku miał więcej goli niż meczów( albo równo - nie chce mi się sprawdzać). Jedynie to że przegrał ligę (ale zdobył 50 goli więc chyba nie zawiódł?) i Superpuchar
  • Odpowiedz
@gresiu12: w lidze tylko 5 goli mniej, zawsze w sezonach z MŚ lub ME nagrodę dostawał ktoś kto grał w tym turnieju, w 2010r nie muszę Ci przypominać co się stało. Ogólnie indywidualnie miał lepsze wyniki ale rok temu Ronaldo miał lepsze a to Messi zdobył nagrodę więc teraz jest odwrotnie i znowu Messi ma ją zdobyć?
  • Odpowiedz
@gresiu12: Wiem że Messi pobił ten rekord, ale w meczach z lepszymi drużynami nie błyszczał, z Chelsea zawiódł z Realem też... chodzi mi tylko o sprawiedliwosc, jesli CR7 jest Królem strzelców to Messi dostaje nagrodę, Messi jest Królem strzelców - znowu on...
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Nie miał lepszych, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki to Messi miał gola czy dwa więcej, i sporo więcej asyst. Ale przynajmniej te liczby (a przynajmniej liczba goli, bo asyst to raczej nie) były porównywalne to wzięli pod uwagę trofea drużynowe, wtedy Messi wygrał więcej i kolejny plusik dla niego. W 2010r. Sneijder był znakomity ale i tak moim zdaniem ustępował Messiemu. Nie był aż tak dobry jak Argentynczyk. Nie
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Messi tylko raz zdobył niesprawiedliwie nagrodę, w 2010 roku. Powinien wtedy zgarnąć ją Snijder. Lata 2009, 2011 to bezsprzecznie Messi. W tym roku wolałbym Casillasa, ale wiadomo, że jest on niewybieralny z racji pozycji na boisku.
  • Odpowiedz
@gresiu12: tak ale jeśli ktoś ciągnie kiepska Portugalię przez grupę śmierci aż do 1/2 Euro 2012, dzięki CR7 Real wygrał ligę, gdyby nie Ronaldo Real nie grałby w 1/2 LM i nie doszło by do karnych. Dlatego to jemu należy się ta nagroda
  • Odpowiedz
@gresiu12: Wpływ Snijdera na Holandię czy Inter w 2010 roku był niebagatelny. Czy Barcelona nie dostała pucharu za Mistrzostwo kraju? :> Dostała, więc co to za argument za Messim. W kluczowym momencie chłopak (MŚ) zawiódł. Nie usprawiedliwia go coach w postaci Maradonny. Bodaj jedna asysta i zero goli w pięciu meczach mistrzostw to trochę mało.

@Oskarek89: O czym Ty mówisz, Casillas zagrał w jednym meczu w grudniu (fakt nie najlepszym z Espanyolem 2:2). Resztę bronił Adan. Wczoraj zarobił czerwień, Casillas nie miał nic do powiedzenia przy golach. Zresztą dyskusja nie jest o ostatnim miesiącu tylko sezonie.

tak ale jeśli ktoś ciągnie kiepska Portugalię przez grupę śmierci aż do
  • Odpowiedz
@RafiRK: Pepe 30mln Coentrao 30mln Alves 22mln (na Euro zabrakło Carvalho 30mln) i są to kwoty realne za transfery, a nie możliwa wartość. Generalnie Portugalia jest najdroższa: Ronaldo 96mln, Nani 25mln Quaresma 19mln Danny 30mln Meireles 13mln etc.
  • Odpowiedz