Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie zegarek. #watchboners co myślicie? Wszystko ręcznie, nie używałem nawet narzędzi elektrycznych. Chciałem mieć prawdziwą satysfakcję i chyba mi się udało. Narzędzia jakich użyłem to piłka włosowa, pilniki, wiertarka zegarmistrzowska, skalpel i papier ścierny. Zaimpregnowałem go olejem do blatów, żeby przy kontakcie ze skórą nie było alergii. Muszę popracować jeszcze nad szyciem skóry, bo daleko mi do prostego ściegu. Dekiel też spieprzyłem. Wiertło było tępe, ale że to tylko prototyp to zostawię jak jest.

Użyte drewno: Palisander, zebrano, klon, wenge i padouk na dekiel. Żaden element nie był barwiony.

Po tym zegarku zabrałem się za budowę jego młodszej siostry, jak kogoś interesuje to się pochwalę jak już skończę.

#zegarki #modameska
faun69 - Zrobiłem sobie zegarek. #watchboners co myślicie? Wszystko ręcznie, nie używ...

źródło: comment_gVNjxayCDrd4HQq2xhOEnV6ZFoLuaba7.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kAdi: Kleiłem go klejem Titebond. Wcześniej sprawdzałem jego siłę i muszę powiedzieć że mocniejszego kleju jeszcze nie widziałem. Samo drewno egzotyczne jest cholernie twarde, także o trwałość się nie martwię.
  • Odpowiedz
@faun69: Bardzo fajnie ci to wyszło, mógłbyś podać jego wymiary? bo z tego co widzę to trochę wysoki jest. Ile byś chciał za wykonanie takiego zegarka, ale bez paska?
  • Odpowiedz
@susi33: @kAdi: 45mm średnica a wysokość 14mm. Następne nie będą tak wysokie. Wyszło tak tylko dlatego, że nie wiedziałem za bardzo jak zamocować szkło. Kolejne będę wrzucać pod tagiem #casimir - nazwa taka sobie, ale mam swoje powody by jej używać.

A co do ceny - nie mam pojęcia. To masa pracy. Za jakiś czas się określę.
  • Odpowiedz