Wpis z mikrobloga

@Kajmel: Ten problem dotyczy głównie osób, które chcą się dostać na kierunek humanistyczny i tych co mają ambicje bardzo dobrze zdać mature. Co do całej reszty takie głupoty jak wynik z matury z polskiego nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@donio721: ale można jej zdać/nie zdać :) nie żebym popadał w paranoje, ale można trafić na kogoś niemiłego w komisji. Moja nauczycielka (na szczescie nie może być w mojej komisji) jest znana w całym województwie i na banalne maturze ustnej do tej pory (prezentacja) oblewała osoby z klas humanistycznych w najlepszych szkołach w województwie.
  • Odpowiedz
@Kapoan: jak jedna osoba potrafi zadawać pytania takie że osoba nie jest na nie w stanie odpowiedzieć to tak. Literaturoznawstwo daje ogromną przewagę nad reszta komisji a przede wszystkim nad uczniem.
  • Odpowiedz
@Avario: Pomnik jest na Małej Stranie, przy ulicy Ujezd. Z Karlovo Namesti musiałbyś przejść na drugą stronę rzeki i kawałek na północ w stronę Mostu Karola.

Miasto jest przepiękne, spędziłem tam w sumie ponad dwa tygodnie a i tak nie mogę się doczekać kolejnej wizyty.
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: zgadza się jednak IMO schody symbolizują przejście, pewien ruch (upływ czasu), że człowiek z tej spieroliny (komunizmu przekazywanego z pokolenia na pokolenie) powoli odżywa, rodzi się na nowo. Trwa to długo jednak wychodzi z tego.
  • Odpowiedz