Wpis z mikrobloga

mirasy, był ktoś kiedyś na wakacjach w Toskanii? możecie polecić jak tam najsensowniej się dostać i gdzie szukać noclegów?

zastanawiam się czy np. w samej florencji czy gdzieś w mniejszym mieście (bardzo mi się podoba tamtejsza prowincja ale też chciałbym pozwiedzać zabytki), a może bliżej morza?

no i w końcu jak dojechać? połączenia lotnicze są tragiczne, autobusem to >20h jazdy, auto mam w stanie nie nadającym się do dalszej jazdy ale może coś bym ogarnął będąc pod ścianą

dodam że chcę pojechać z rodziną w formacie 2+1, więc spontaniczny autostop raczej odpada

#wakacje #florencja #wlochy #toskania
  • 5
@entrop: akurat sobie czas wybrałeś... w sierpniu wszyscy włosi na wakacjach, wszędzie tłok i najdrozej, o upale nie wspomnę

ale jak już musisz, to sobie polec np do bolonii, czy gdziekolwiek indziej na północy włoch, wynajmij na tydzien fiata pande i smigaj codzien do innej wioski, wczesniej jednak rezerwujac noclegi na bookingu czy gdzie tam wolisz. tanio jednak nie bedzie. od biedy mozesz sprowac kampa, ale znow - szczyt sezonu
@Nick3emnick: bardziej myślałem o początku września, w sumie nie napisałem tego. nie wiem jak tam jest z natężeniem, byłem we włoszech raz jak miałem 12 lat.

polecasz jakieś inne miesiące bardziej? ktoś z roboty mi mówił o listopadzie.

w ogóle zastanawiam sie nad agroturystyką ale też nie wiem jak to działa specjalnie