Wpis z mikrobloga

#koreanski #naukajezykow

Ktoś się uczy? Na razie próbuję opanować hangul 한글 ( ͡ ͜ʖ ͡) i nie wiem czy dalej będzie tylko coraz trudniej i bez nauczyciela będzie mi ciężko cokolwiek opanować, jak mandaryński czy, tym bardziej, kantoński, których wymowy sam nie opanuję za chiny, i sobie darować czy da radę się nauczyć podstaw z kursów z youtube i podręczników?
  • 10
@panpieprz: Każda litera jest jednocześnie sylabą i składa się z co najmniej jednej spółgłoski i jednej samogłoski, które zapisuje się w blokach czyli w kwadratach. Jest ich łącznie 24 a każda litera jest ich kombinacją np.: 한 składa się z ㅎㅏㄴ, które kolejno czyta się jak h, a, n. 글 to g, u, l.

http://www.lifeinkorea.com/language/Graphics/hangul.gif A to taka mała ściąga, której używam coraz mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°
@panpieprz: dopiero zaczynam i się uczę czytać, pisać i prawidłowo wymawiać głoski ale jeszcze prawie nic nie rozumiem, parę słów tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

do składania prostych zdań jeszcze daleko ( ͡ ͜ʖ ͡)
@uchate: Dzięki, mam nadzieję, że będę miał czas i nie będę za bardzo prokrastynował. Podoba mi się język i lubię kino i żarcie koreańskie, tak jakoś ostatnio wciągnąłem się w czytanie artykułów na wiki że minęło pół nocy. Poza tym szpan trochę, móc się pochwalić znajomością nietypowego języka (nawet niekoniecznie języka), choćby podstaw.
@uchate: o policjancie i lustrach był fajny (amerykański remake też spoko), o facecie w masce świni trochę kojarzę, o bliźniaczkach (to co w amerykańskiej popkulturze jest znane), coś podobnego do wzgórza mają oczy, z 10 lat temu dość sporo tego obejrzałem, prawie wszystko o tematyce paranormalnej (von danikena też się czytało( ))