Wpis z mikrobloga

@michalkosecki: przeciętnemu użytkownikowi zmiana czegokolwiek na stronie sprawia ,że czuje się zagubiony.

Gdyby kierować się w webdesignie tylko wygoda użytkowników i obawa o ich marudzenie to zatrzymalibyśmy się w rozwoju technologii zaraz po jej wynalezieniu.

Pamiętam pierwsze premiery telefonów z ekranami dotykowymi i obawy typu "jak na tym pisać, to głupie, niewygodne itp"...a teraz? przeciętny użytkownik telefonu nie potrafi obsługiwać standardowej klawiatury...mało tego klawiatura fizyczna uchodzi za egzotykę.

Podobnie było z
@michalkosecki: ale mnie nie interesuje opinia FB ...pytam co tobie się w UX nie podoba. Wg mnie kluczem jest działanie Search. Jesli będzie działało jak "omnisearch" to super natomiast nie idzie sprawdzić czy tak faktycznie będzie bo to zaledwie koncept
@fotexxx: wyjeżdżające z boku panele (w tym także np. znikające przy scrollowaniu nagłówki), RWD na najmniejszej obsługiwanej szerokości ekranu, nadmierna ekspozycja zdjęć, nieproporcjonalnie mało informacji (to jest clue IMDB), nieprzemyślana architektura informacji, chaotyczne prowadzenie wzroku, itp. aż do detali takich jak brak obsługi unfocus czy wyśrodkowany tekst w inpucie w wyszukiwarce.
@michalkosecki: znaczenie ma to takie ,że wcale nie biore tego czegoś poważnie...widać niedoruby i błędy (te o których zresztą piszesz) ,ale widzę tez ,że to jest sklecone na szybko jako bardzo upośledzony mockup który ma pokazać ogólny koncept a nie docelowy produkt.

W zasadzie trudno to nawet mockupem nazwać.
@michalkosecki: ech...widzę ,że ciężka z tobą dyskusja...podsumowując...to co jest widoczne pod adresem który podałeś nie jest czymś co powinno być rozważane w kategoriach docelowego produktu.

Nie oceniam tego w takich kategoriach bo już na pierwszy rzut oka widać ,że nie tak należy to oceniać. Widać ewidentnie ,że to sklecone na szybko coś z masą błędów i niedoróbek.

Ogólny koncept podoba mi się i o ile ostatecznie będzie dobrze zrobiony to ja
@fotexxx: no to się nie zgodzimy.

1. wyskakujesz najpierw z komentarzem z własnymi wynurzeniami nie na temat (czy z litości: bez bezpośredniego związku z tematem);

2. potem pokazujesz, że nie rozumiesz czytanego tekstu;

3. potem albo mnie obrażasz, albo podważasz moje kompetencje - nie mając podstaw ani do jednego, ani do drugiego;

4. potem tracisz mój czas, ciągnąć mnie za język;

5. potem dyskredytujesz moją odpowiedź, bo "nie należy w ogóle
naprawdę nie życzę Ci, żebyś olewał UX na etapie, kiedy jest już gotowy UI


@michalkosecki: gotowy ui to taki który przynajmniej implementuje realne funkcjonalności serwisu i jest testowalny w jakikolwiek sposób a nie na szybko sklecona przez studenciaka makieta.

Przykro mi ,że uraziłem twoje uczucia nie zgadzając się z tobą :D
Przykro mi ,że uraziłem twoje uczucia nie zgadzając się z tobą :D


@fotexxx: jw., pkt 2. - ponownie.

jeśli ten prototyp nie implementuje jakichkolwiek realnych funkcji (nie funkcjonalności, do kroćset) serwisu, to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.
@AVAW: to może nienajlepszy przykład bo taka zmiana jest bolesna, ale jeszcze do uzasadnienia. inny, już zupełnie zły przykład na nowym wykopie: przycisk "ukryj" przy każdym znalezisku jest w innym miejscu (inna pozycja na osi X), zamiast np. krzyżyka w prawym górnym rogu każdego znaleziska.