Wpis z mikrobloga

@lukasz_: Oglądałem film i będę musiał jeszcze chwilę poczekać, żeby pozapominać coś z niego :P

@ryhu: O ile sporo książek Kinga przeczytałem, to ostatnio jakby się do nich zraziłem :<

@weeman: Jaki klimat tam jest? Tzn. mniej-więcej co się stało, jaka sytuacja na ziemi panuje?:>
  • Odpowiedz
@diarrhoea: tak wiem, king skończył się na kill 'em all. Sęk w tym, że bastion to właśnie kill 'em all

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora.


Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Zombie ;P Wszystko toczy się wokół kilku różnych grup społecznych. Głównymi bohaterami są bloggerzy piszący o zarazie. Trochę polityki do tego dochodzi.
  • Odpowiedz
@Pantograf: Wygląda świetnie, chyba mamy faworyta ;D

@johanneskate1: Uwielbiam "Smętarz dla zwierząt" i "Sklepik z Marzeniami". Ale czytając rok temu "Pod kopułą" miałem wrażenie, jakby czytał wypociny jakiegoś studanta-amatora. Zero klimatu, sama historia opowiedziana bez polotu, trochę brakuje logiki, niektóre wydarzenia jakby nie pasują do siebie... Ogólnie mam wrażenie, że King faktycznie korzysta z Ghost-writerów.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: jeszcze jedna przeklejka z wikipedii, więcej nie będę zachęcał. Porównania do pod kopułą są nie na miejscu, bo to zupełnie różne okresy jego twórczości

Bastion (ang. The Stand) – powieść Stephena Kinga z 1978 roku, często uważana za jego magnum opus
  • Odpowiedz
@diarrhoea: "Droga" mi się średnio podobała.

Teraz czytam "Kantyczkę dla Leibowitza" i podoba mi się dużo bardziej, tyle że bardzo daleko jej do zombie (Drodze zresztą też). Opowiada o powolnym odbudowywaniu cywilizacji po wojnie nuklearnej i mordowaniu naukowców, paleniu książek, które nastąpiły po niej.
  • Odpowiedz