Wpis z mikrobloga

Cyklicznie powtarza się tutaj "skąd brać ebooki?", "mirki ma ktoś może książkę XYZ w mobi?" itp. Na tyle żal zrobiło mi się tych, którzy nie potrafią znaleźć czegoś, co wiem że jest dostępne, albo czytają jakieś gówniane krzywe skany , czy też porozjeżdżane mobi konwertowane z dziadowskich pdfów, albo - nie daj boże - same pdfy, postanowiłem wam dziś pomóc. Zatem podzielę się z wami wiedzą tajemną, jaką jest ogromny zbiór porządnie sformatowanych książek w mobi. Kto ten zbiór stworzył i udostępnił, tego nie wiem, ale niech będzie mu chwała.

Jednocześnie zastrzegam, kopiując sobie wklejkę z r24, że:

W TYM WPISIE NIE SĄ UMIESZCZONE ŻADNE PLIKI, A JEDYNIE INFORMACJE NA ICH TEMAT! NIE JESTEŚMY STRONĄ TORRENT, ED2K, WAREZEM, KINEM ONLINE, etc. NIE JESTEŚMY RÓWNIEŻ KANAŁEM PRE!


Ale najpierw protip: wyszukując jakiekolwiek książki (mowa oczywiście o darmowych lekturach) na pewnym portalu NIE szukamy ich wyszukiwarką w formatach mobi, epub czy rtf. Te formaty są najczęściej z różnych względów niedostępne, albo znajdziemy tam kilkustronicowe reklamy. Zamiast tego typ wyszukiwanych plików ustawiamy na "archiwa". I sprawdzamy po kolei konkretną książkę, potem cykl z którego pochodzi, ostatecznie nazwisko autora - ściągamy kilka paczek i sprawdzamy, czy przypadkiem w środku nie znajdziemy tego, czego szukamy. Przykład: http://www.wykop.pl/wpis/8518886/#comment-22034410 - w kilka minut znalazłem to, czego pytający nie mógł znaleźć. Łącznie z tym, czego nie ma w paczce, o której mam zamiar pisać.

No właśnie - paczka. Obecnie są dwie takie, o których wiem, zawierające łącznie 1476 PORZĄDNIE sformatowanych książek. Oczywiście wszystkich nie sprawdzałem, ale zdecydowana większość tych, które przeleciałem zawiera okładki, działające spisy treści itp.

Paczki nazywają się:

1181 ebooków mobi


1181 ebooków mobi update*1-294*ebooki

Waży toto łącznie 673 MB i zawiera bardzo wiele z tego, o co miraski pytają najczęściej. Linków do paczek nie podaję bo nie zamierzam niczego udostępniać, ale każdy średnio inteligentny orangutan (UUK!) powinien sobie poradzić.

Załączam wam listę plików zawierających się łącznie w obu paczkach. Ze względów różnych, głównie co by się nie dało znaleźć w google (#wmoimsercutylkomirko) listę wrzucam w formie obrazkowej. Rzecz jasna w celach informacyjnych i edukacyjnych, a jak. No i chyba wiadomo, że trzeba w nowej karcie źródło otworzyć, żeby było czytelne.

Ze względów atencyjnych używam miliona tagów, usprawiedliwiając się tym, że wrzucam to tylko raz i że - miejmy nadzieję - spadnie liczba próśb i pytań o pliki.

#ebook #ebooki #kindle #ksiazki #ksiazka
ryhu - Cyklicznie powtarza się tutaj "skąd brać ebooki?", "mirki ma ktoś może książkę...

źródło: comment_adSr1nlRN5DgI0jWrN3R8x74sfKxpB5n.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
@ryhu: a powinienes zaczac tym: "Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew..." ;)
  • Odpowiedz
@ryhu: jak z jakością ebooków w tej paczce? Bo często mobi na chomiku itp. to takie śmieci, że czytać się tego nie da, ani nawet poprawić za bardzo. A nad tymi lepszymi i tak często siedzę trochę w LibreOffice i Calibre. :P
  • Odpowiedz
zawierające łącznie 1476 PORZĄDNIE sformatowanych książek. Oczywiście wszystkich nie sprawdzałem, ale zdecydowana większość tych, które przeleciałem zawiera okładki, działające spisy treści itp.


@rudy2007: ale wpisy to Ty czytaj, zwłaszcza jak się tyle naprodukowałem;_;
  • Odpowiedz
Bardzo dziękuję tym, którzy dali mi suba za tenże wpis, mimo że przecież nie prosiłem - jeszcze 4 i dostanę vipa( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tylewygrac
  • Odpowiedz
@ryhu: super porządna i profesjonalna kolekcja! wielki plus

jakbyś kiedyś wiedział o aktualizacji tej paczki to zawołaj wszystkich z tego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czytają jakieś gówniane krzywe skany , czy też porozjeżdżane mobi konwertowane z dziadowskich pdfów


@ryhu: i nie dość, że wrzuciłeś listę ebooków w .png, której nie można przeszukać, to jeszcze jest nieczytelna ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@Czupax: dzięki, choć listę paczki to nie moja zasługa:)

@koziolek: jeśli zajrzysz do źródła, to jest spokojnie czytelne, co najwyżej sobie wciśnij wciśnij ctrl i przesuń rolką myszki w górę http://i.imgur.com/m2dDmnc.png

a lista jest w obrazku z tego powodu, żeby po wpisaniu tytułu książki google nie wypluwało tego wpisu. Do tego książki są alfabetycznie po nazwiskach autora (za wyjątkiem Ł i Ć, które są na końcu), także chyba nie będzie
  • Odpowiedz