Wpis z mikrobloga

@idziol: tak, kilka razy zaznaczałem, że zgadzam się na obie metody pobrania. Jednak szkopuł jest w tym, że niekiedy stan chorego wyklucza możliwość przyjęcia komórek macierzystych i konieczne jest pobranie szpiku od dawcy.
@pahha: Od jakiegoś czasu też się zastanawiam nad zgłoszeniem jako potencjalny dawca, ale trochę mnie przeraża ta sprawa z pobieraniem z biodra i leżeniem w szpitalu. Boli to? Wołaj jak będzie po sprawie, chętnie się dowiem co i jak.
@Ferengi: raczej nie boli bo podczas zabiegu jest się w narkozie, ale byłem informowany, że po zabiegu mogę odczuwać ból w okolicach nakłuć. Zawołam i zdam relacje.
@pahha: kurcze, zazdraszczam;) Od kilku lat jestem "dawcą" i zawsze chciałam komuś pomóc w ten sposób, jakieś takie dziwne "marzenie". W każdym razie - powodzenia Tobie i biorcy, oby Cię za bardzo nie bolało, a biorca wrócił do zdrowia szybko!
@pahha: Super, też chciałbym tak pomóc (póki co czekam na telefon ;) ). Mam jedną prośbę do Ciebie - po całym zabiegu zrób AMA, ponieważ w społeczeństwie jest dużo mitów na temat oddawania szpiku, głównie jak bardzo jest to bolesne. Fajnie gdybyś mógł część z nich obalić, może dzięki temu więcej osób zgłosi się jako potencjalny dawca.

#szpik
@pahha: Super wiadomość! Ja zostałem wytypowany jako dawca dla konkretnej osoby, byłem niedawno na kilku badaniach i teraz czekam na ostateczną typizację. Do której kliniki jedziesz? Korzystasz z przywileju jakim jest darmowy nocleg dla Ciebie i hehe osoby towarzyszącej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)