Wpis z mikrobloga

Niech będzie, że #oswiadczenie o #moderacjacontent, jak to kogoś obchodzi.

Wyłapałem ostatnio bana z miejsca na 3 dni. Czym sobie zasłużyłem po 7 latach bez żadnych ostrzeżeń i, chyba, wymoderowanych treści? Otóż napisałem na kontakt, zwracając się do zawsze pomocnego Działu Pomocy korzystając z dwóch spośród określeń zawartych w komentarzu, który jeden z moderatorów uznał za zgodny z regulaminem. Pomińmy czyj to komentarz, żeby nie mnożyć wątków ponad potrzebę.

Jakie mam w związku z tym oświadczenie? Otóż uważam, że ban ten był jak najbardziej uzasadniony i tak powinna działać moderacja.

Problem w tym, że nie działa. Chyba że ktoś urazi w jakiś sposób administrację (zwracając się do nich w sposób nagminnie akceptowany przez moderatorów w stosunku do innych, wrzucając zdjęcia Elfika, opowiadania o gorącej serwerowni etc.). Pierwszym z brzegu przykładem jest już to, że użytkownik, o którego komentarz chodzi otrzymał stosunkowo łagodniejszą karę (ban na tyle samo, mimo że niejeden komentarz z tego samego powodu mu usuwali, ma już historię banów, a napisał więcej niż ja, publicznie i w stosunku do znacznie większej ilości osób) i odmówiono owej kary przedłużenia (a jakąś w ogóle dostał chyba tylko dlatego, że wypadałoby chociaż zachować pozory skoro już mnie zbanowali). Dobitnym przykładem jest natomiast to, że nawet nawoływanie do zabijania ludzi nie jest tutaj powodem do bana z miejsca, czy nawet do bana dla użytkowników, którym nie pierwszy raz wymoderowano komentarz. Natomiast obrażenie Działu Pomocy jest widocznie do tego powodem. Mam nadzieję, że nie tylko ja widzę tu pewien problem.

Przy okazji jeszcze pytanie do @wykop - czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec moderatora, który przepuścił ten komentarz, zawierający wszak więcej niż te potworne określenia, za które, że tak skromnie powiem, wzorowy przez 7 lat użytkownik otrzymuje bana, czy może zastosowana została standardowa polityka kompletnego braku odpowiedzialności pewnych moderatorów za ich permanentną niekompetencję?
  • 16
  • Odpowiedz
Sauce


@Ardai: To po części tylko moje domysły, ale dostał bana na rok a potem zmienili na perma. Jeśli pisał do nich takie rzeczy jak na mirko to się nie dziwię.
  • Odpowiedz