Wpis z mikrobloga

#polityka #knp #obstawiamy

Ogłoszenie wyników konkursu! Wykopowym Januszem Polityki zostaje użytkownik @picofrico , który obstawił wynik 7,14%.

Rzeczywisty wynik wyniósł: 7,15183%, w mniej dokładnym zaokrągleniu 7,15%. A teraz garść statystyk. Obstawialiście niesamowicie celnie: mediana wyniosła równo 7,205%! Takiej dokładności się nie spodziewałem. Średnia z waszych głosów wyniosła 8,319%.

Poniżej rozkład waszych głosów, który w miarę zgadza się z rozkładem normalnym.

W statystykach nie uwzględniałem głosów oddanych w trakcie ciszy wyborczej.

Wpis powiązany z http://www.wykop.pl/wpis/8135700/polityka-knp-obstawiamy-proponuje-zabawe-obstawiam/
Pobierz
źródło: comment_faSuX88ipkSnjWJ51bGbJ8sbaGverqHc.jpg
  • 5
I jeszcze jedna statystyka, którą przygotowałem. Pokazuje, jak wiele głosów oddaliście z różnymi cyframi na drugim miejscu po przecinku. Zbiór rzeczywistych wyników na przestrzeni lat będzie przypominać rozkład jednostajny. W waszych głosach widać delikatną anomalię.

Spodziewałem się jednak większej anomalii dotyczącej liczby głosów kończących się na ,*0%.
Pobierz
źródło: comment_PMHnWJn59Y8pM8Z3sW6rVzy3TUKH8e9g.jpg
@Ovy: bez przesady, że malutka... doktoraty się broni na mniejszych próbkach:P najważniejsze według mnie jest potwierdzające się z intuicją skumulowanie typów zaraz poniżej progu wyborczego;)

a drugi wykres mnie zaskakuje, bo spodziewałbym się rozkładu skupionego w 0, 5 i 9, no ale mikro mnie jeszcze nieraz zadziwi...