Wpis z mikrobloga

Zdaje się, że towarzysz @iniekcja pytał ostatnio o trve komunistów na świecie. Tak się składa, że ze dwa tygodnie temu pod moją uczelnią, mili studenci w czerwonych koszulkach wręczyli mi taką ulotkę: recto/verso. "Niech żyje Komuna", sierp i młot oraz wizerunek mistrza Marksa rozumieją się same przez się. Tłumaczenie ulotki poniżej:

Czym jest ruch Młodych Komunistów Francji?

Ruch Młodych Komunistów Francji pozwala młodym i młodym robotnikom walczyć przeciwko systemowi kapitalistycznemu, który powoduje niesprawiedliwość i nierówność.

- Jego celem jest wywołać odwrót od kapitalizmu poprzez codzienną walkę przeciw wszelkim formom alienacji i wyzysku

- My, Młodzi i Studenci Komuniści, walczymy przeciw wszelkim formom dominacji

- Chcemy świata pokoju, dzielącego się wiedzą i możliwościami, gospodarki w służbie rozwoju ludzkości i szanującej środowisko

- Ruch Młodych Komunistów Francji cieszy się całkowitą niezależnością swojej organizacji

Z naszej strony, te aspiracje, tę perspektywę, nazywamy:

Komunizmem Czerwony font ofc

Obrazki

"Studia-Robota-Lulu"

50% studentów/ek pracuje (46% w 2006). Większość nie zalicza pierwszego roku, bo czas na naukę jest bardzo ograniczony dla tych studentów. Te nierówności są bardzo poważne, musimy działać! Z mojej strony powiem, że przyczyna tak niskiego wskaźnika zdających pierwszy rok jest zgoła inna. Na uniwersytetach nie ma progu wejścia - każdy może zapisać się na pierwszy rok, pobierać stypendium socjalne, dopłatę do mieszkania, mieć korzyści ze zniżek studenckich. Wystarczy pojawiać się na kilku godzinach zajęć w tygodniu.

verso: pomysły na poprawienie życia studentów

1. Problemy z transportem

* Parking dla studentów na placu Erasme został zlikwidowany w celu ekologicznym i estetycznym. Niestety żadne rozwiązanie nie zostało zaproponowane w zamian, żeby rozwikłać problem studenckiego transportu

- Proponujemy założenie punktu wspólnych dojazdów na kampusie coś w stylu blablacar

- Walczymy o darmową komunikację dla wszystkich studentów (zwłaszcza tych na stypendium socjalnym)

2. Problemy z zakwaterowaniem

* Chcemy skończyć z liberalną polityką, która doprowadziła do zniszczenia oferty państwowej i faworyzuje wolny rynek. Proponujemy utworzenie państwowej usługi zakwaterowania, dzięki której każdy będzie miał prawo i możliwość otrzymania mieszkania obojętnie kiedy z wielką łatwością.

* W Dijon, wiele budynków CROUS socjal dla studentów: stypendia i akademiki nie jest w dobrym stanie. Chcemy ich renowacji i oddania do użytku pustych mieszkań/pokoi.

3. Problemy z wyżywieniem

* Stołówki uniwersyteckie nie służą w wystarczającym stopniu potrzebom studentów. Tylko jedna z trzech jest otwarta wieczorem.

* Zbyt wielu studentów zna tylko paczki makaronu lol xD. Końcówki miesiąca są bardzo często trudne, dla tego proponujemy założenie solidarnego spożywczaka. Ten zapewniłby artykuły pierwszej potrzeby dla studentów w potrzebie.

tl;dr


Aha, nie dyskutowałem z chłopakami, bo trochę mi się spieszyło.

#komunizm #bekazlewactwa #francja #studbaza #studbazaproblems #tmszdelivers
Pobierz tmsz - Zdaje się, że towarzysz @iniekcja pytał ostatnio o trve komunistów na świecie....
źródło: comment_x8n3irDmyQnATeW8cHVsN2DPthyZEdT4.jpg
  • 8
@tmsz: Ja #!$%@?.

A zresztą, niech sobie zrobią komunę, byle by to było na własnym podwórku i nie probowali jej eksportować. Zobaczymy jak długo wytrzymają.
@tmsz:

* Chcemy skończyć z liberalną polityką, która doprowadziła do zniszczenia oferty państwowej i faworyzuje wolny rynek. Proponujemy utworzenie państwowej usługi zakwaterowania, dzięki której każdy będzie miał prawo i możliwość otrzymania mieszkania obojętnie kiedy z wielką łatwością.


wygrywa
@tmsz: Ostatnio było na głównej o jakimś wieżowcu we Francji, który chcą sprzedać za 1 euro, bo jest w środku muzułmańskiego getta i nawet policja boi się tam wjeżdżać. Tych komunistów powinni tam wysłać, niech poznają swoich muzułmańskich kolegów komunistów żyjących na zasiłku, w mieszaniu socjalnym. Nie ma lepszego lekarstwa na lewactwo niż zderzenie z rzeczywistością, w tym przypadku z jak najbardziej rzeczywistą pięścią. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@ibilon: @teluch Na 1 maja podobno w marszach uczestniło ok. 100.000, z czego 65k w Paryżu. Po prawdzie, to jest margines i nikt ich nie bierze na serio. PCF (Partia Komunistyczna Francji) w chwili świetności w latach 60-70 miała 600.000 członków. Nawet w takiej sytuacji się nie przebiła, bo sami członkowie woleli głosować na bardziej zmoderowanych socjalistów. Pierwszą prawdziwie robotniczą partią we Francji jest tak naprawdę Front Narodowy.