Wpis z mikrobloga

Ostatnio pytałem o tanie piwo w Rzeszowie i się doszukałem:

Real >> Tyskie (gronie/klasyczne) puszka ~ 1.84 przy zakupie 12 sztuk (musi być 8 gronie i 4 klasyczne) na jednym paragonie można mieć 72 piwa >>później kolejny paragon

PROMOCJA obowiązuje do 29.04 (piwo w Rzeszowskim Realu jeszcze jest i to około dwóch palet)

Lidl >> Carlsberg (0,66l) ~2.22 na sztuki ale niestety chyba już wyszła promocja

Oprócz tego coolstory:

Dowodu przy sobie nie noszę gdyż uważam, że prawko wystarczy w zupełności, akcja w sklepie LIDL #lubaczow

Przy zakupie carlsbergów pani prosi o dowód, wyjmuję prawko, na to ona, że musi być dowód bo takie mają wytyczne, powiedziałem jeszcze grzecznie, że to jest dokument potwierdzający moją tożsamość, ona w kółko swoje. Poprosiłem kierownika, przyszła kolejna nie miła pani i dalej w kółko to samo, to ja poprosiłem kogoś kompetentnego. Sam zadzwoniłem pod 997 i bez podawania miejsca zapytałem jak to powinno być. Policjant powiedział, że dokument ze zdjęciem więc okazuje się, że nawet na legitkę studencką powinienem móc kupić. To już kapkę wkur. stoję i czekam, kobieta wróciła i dalej swoje. WYSZEDŁEM Z LIDLA BEZ PIWA :/ Ale tak sobie myślę, że jakbym miał więcej czasu to bym panów z 997 na interwencję poprosił. Spytałem pani na do widzenia o nazwisko, nie podała niestety.

Zadzwoniłem do Izby Przemysłowo - Handlowej w Rzeszowie i co ciekawe po dwóch przełączeniach pani pogratulowała mi młodego wyglądu i powiedziała, że przykro jej no ale jak pani nie była pewna to nie mógł sprzedać i to nić że ja prawko mam (kolejny żal). Czyli ktoś się nie zna, albo policjant, albo pani, która pracuje w IZBIE HANDLOWO-PRZEMYSŁOWEJ W RZESZOWIE. Chwilka czasu w sieci i jest:

Kodeks wykroczeń art 135 mówi:

"Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,

podlega karze grzywny."

Tak więc gdy następny raz będę miał taką sytuację zaproszę panów z 997 i będę podziwiał rozwój wypadków.

Ma ktoś coś do dodania? Mnie jeszcze ciekawi czy takie duże sieciówki we wszystkich krajach mogą ustanawiać swoje prawo, czy tak jest tylko u nas.

Kupka tagów:

#rzeszow #taniepiwo #piwo #lidl #lidlssie #tylkoreal #real #dowodosobisty

i krzyczę po ludziach wcześniej zainteresowanych:

@ZmutowanaFrytkownica: @mac_1: @basssiok: @Under89:

Na koniec zawołam jeszcze mirków z #prawo zapytać czy miałem rację czy jednak jestem zmuszony nosić dowód.
  • 12
@smileer: o ile dobrze kojarzę... dokumentem tożsamości w naszym kraju jest jedynie dowód osobisty i paszport... jest przymus posiadania dowodu ale nigdzie wprost nie jest napisane, że musisz go posiadać przy sobie... Tylko, że wtedy takie sytuacje jak twoja powodują komplikacje jak widać
@smileer: bywa i tak ;) po zakończeniu 3 klasy liceum kilka lat temu jak napadliśmy w 5 czy 6 chłopa na lidla po kilka kartonów carlsbergów to też pani wołała o dowód jednego z nas
@michal__q: Bardziej chodzi o to, że jest dużo historii o tym jak ktoś posiadając czyjś dowód i prawko wziął kredyt, dlatego aby nie szukać sobie dodatkowego strupa nie noszę dowodu

@stawros35: Mhm, właśnie znalazłem na wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_to%C5%BCsamo%C5%9Bci

"W Polsce prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości."

Ciekawe czy są jakieś wytyczne w prawie odnośnie tego jaki należy okazać dokument, bo jednak pozostajemy przy tym, że prawo jazdy to jest jakiś dokument.
@michal__q: po co jadac gdzies samochodem mam miec przy sobie dowod? Albo po co jak ide na dzielnice na piwo prawo jazdy czy legitymacja? Zawsze moze cos sie zdazyc, okrada cie albo wypadnie ci portfel i zamiast 1 plastiku wyrabiasz 4
@mac_1:

od 30.04: Tesco: kasztelan 2 4-paki za 15 - 1,88 puszka; żywiec i warka po 17 czyli 2,13 puszka; łomża 2zł/butelka przy zakupie 3; krakus puszka 1,70

od 30.04: Real: warka 2 6-paki 13,99+7 - wychodzi 1,75 puszka; strong 2 4-paki za 19 czyli 2,38 puszka, żubr 4-pak 9 czyli 2,25 puszka

od 2.05: Auchan: kasztelan 4-pak 7,39 czyli 1,85 puszka

#rzeszowi