Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/1952086/jakubiak-nawarzy-piwa-pod-krakowem/ hahaha, nie mogę wytrzymać od śmiechu. Nagle większość narzeka na jakość i stwierdza, że z ciechana robią się popłuczyny.

Bo nagle stał się taki popularny. Nie to co kiedyś gdzie prawie nikt nie wiedział co to w ogóle jest, tylko garstka na wykopie się podniecała tym browarem.

Widać tutaj same hipsterstwo siedzi. Ciekawe kiedy znajdziecie sobie nowy mały browarek żeby się nad nim spuszczać na mirko i wrzucać słitfocie z monitorem w tle tak jak było z ciechanem.

Już ciechan wspomniał w komentarzach, że receptura i sposób warzenia (mówił o konkretnym piwie) się nie zmieniła od lat i to tylko subiektywne odczucia.

Kiedyś było parę znalezisk na głównej o tym że domniemani koneserzy win tak naprawdę w większości przypadków nie rozróżniali tanich od kilkusetletnich win. Myślę że gdyby tym którzy podejrzewają o zmianę jakości piwa, dać ślepą próbę to prawie wszyscy by się przejechali na swoich opiniach.

Zapewne już się wam niektórym "przejadło" i nie smakuje. :P

#ciechan #browar #piwo #hipsterstwo #takietam
  • 3
  • Odpowiedz
@Eremites: akurat nie trzeba być żadnym koneserem żeby stwierdzić, że Wyborne czy Mocne nie smakują już tak dobrze jak jeszcze te 2-3 lata temu. W przypadku piwa naprawdę trudno jest trzymać jakość jednocześnie zwiększając produkcję. Za to Lagerowe trzyma stabilny poziom od lat, był też hit w postaci GP i tak to się wszystko kręci, że niektóre pozycje są lepsze a niektóre gorsze. W innych zresztą browarach podobnie to wygląda.
  • Odpowiedz
@Eremites: Trochę masz racji, a trochę nie.

Piwo to nie smakuje już tak jak kilka lat temu. Nie, nie jestem kiperem ale swoje kubki smakowe jakieś mam (na kubki smakowe wpływ ma wiele czynników, ale piłem "nowe" ciechany kilkukrotnie). Może i masz rację z tym że się przejadło, ale w takim razie jak wyjaśnić to że pijąc w dużych odstępach czasu nadal zauważam różnicę pomiędzy tym co było kiedyś a jest
  • Odpowiedz
@Horwi: trzeba by było spytać się bezpośrednio @BrowarCiechan A ja sobie głównie żartowałem, choć uważam że w dużej mierze to jest tylko subiektywna ocena pijących. Może przez te lata pamięć o tym smaku się mógł trochę zmienić (coś w stylu "kiedyś to było lepiej" :P), ale nie wykluczone jest że jakość się zmieniła. Sam nie powiem ostatecznie jak uważam, z tym że do wspomnień i opinii subiektywnych bym podchodził sceptycznie.
  • Odpowiedz