Wpis z mikrobloga

@SynGromu: Standardowa sałatka jarzynowa, a poza tym to co dusza zapragnie. Jest tyle fajnych sałatek z tuńczykiem albo ciecierzycą albo z kurczakiem i ananasem.
@SynGromu: wiem, taki śmieszek ze mnie, ale żeby nie było, zrób jakaś lekką wiosenną :małe pomidory koktajlowe są żółte, czerwone, do tego naprawdę byle co daj tylko żeby było ładnie podane, dzieci lubią kolory.
@sohee: standardową sałatkę jarzynową jem standardowo co święta ;) A czy z sałatek z tuńczykiem albo ciecierzycą albo z kurczakiem i ananasem możesz polecić jakieś konkretne przepisy?
@SynGromu: Teraz z głowy ci nie powiem dokładnie, poszukaj sobie w necie. Dobra jest z ciecierzycą, tuńczykiem i rukola. A z kurczakiem to robisz tak: gotujesz podwójna pierś z kurczaka, posoloną, kroisz w kostkę, do tego kukurydza, ananas, majonez, seler taki ze słoika i dalszy ciąg tez byś musiał w necie sprawdzić. Ale to chyba tyle. Tylko nie wszyscy lubią połączenie słonego i słodkiego.
@SynGromu: O jeszcze jedna zajebista mi się przypomniała. Gotujesz brokuły al dente, kroisz bardzo drobno czerwona cebulę, kroisz ser feta w kostkę, albo taki kupujesz, prażysz na patelni słonecznik. Do tego robisz sos olej rzepakowy czy co tam masz , miód, musztarda, czosnek i torebka sosu włoskiego. Nie pamiętam proporcji wiec tutaj musisz zdać się na siebie. Na pewno więcej miodu niż musztardy, czosnku maks jeden ząbek. Układasz to na półmisku
@SynGromu: mi bardzo smakuje, polecam ;)

1 podwójna pierś z kurczaka

1 puszka kukurydzy

1 słoiczek selera

1 czerwona papryka

1 cebula

3 duże ogórki konserwowe

2 ugotowane jajka

3 łyżki majonezu

1 łyżka śmietany (lub jogurt naturalny)

2 łyżeczki musztardy stołowej

3 łyżki posiekanych listków piertruszki

sól i świeżo zmielony czarny pieprz (dość sporo ;))

jeśli dla 9os. to dodać trochę więcej składników ;)

B.....7 - @SynGromu: mi bardzo smakuje, polecam ;) 



1 podwójna pierś z kurczaka


...

źródło: comment_gTHMB50D4HsXoOzGf6uGq5Kt2Yi8ixa0.jpg

Pobierz
@SynGromu:

puszka kukurydzy, puszka groszku, puszka fasolki, puszka łososia albo tuńczyka, ogórek kiszony lub konserwowy pokrojony w kosteczkę, ewentualnie czerwona papryka pokrojona w kosteczkę, torebka ryżu i majonez.

można dodać też szczypiorku

torebka ryżu, filet z kurczaka wędzony pokrojony w kostkę, ananas, puszka kukurydzy, por, orzeszki (jak ktoś ma alergię to nie polecam), majonez doprawiony curry