Wpis z mikrobloga

Szanowni!
Rozglądam się za autem i... jest dramat. Mam kilka doradców i każdy z nich w inną stronę- francuzy/ vagi, tylko z Niemiec/ tylko krajowy, młodszy ale bieda wersja/ starszy, ale dobrze wyposażony. Dlatego rozwalę sobie głowę jeszcze bardziej i posłucham większej ilości osób (°°

Co byście Wy doradzili patrząc na moje, chyba nie jakoś bardzo wygórowane wymagania?

-40k, ale jak się zakocham to nawet 45k,
-rocznik mimo wszystko tak od 2008 w górę,
-sedan/SUV/kombi (ale raczej te krótsze),
-chciałbym mieć minimalnie te 150 koni, wcześniej jeździłem autami raczej mniejszymi w porównaniu czego teraz szukam i minimum 200 koni zawsze miały.
-fanatykiem żadnej marki nie jestem, więc na to nie patrzę.
-obojetnie czy benzyna, czy diesel,
-na silnikach się nie znam, więc jeśli chodzi o konkretne silniki to też takowych nie mam.

Samochody, które do tej pory brałem pod uwagę to:
- Megane 3 w kombi,
- BMW serii 3 E90/91 i F30/31 (pewnie śmietniki w tej cenie, ale jeszcze nie oglądałem żadnego),
- A4b8 sedan/kombi,
- Kia Optima, ale tylko sedan przykuwa oko,
- Mondeo MK4,
- Skoda Octavia, bardziej w stronę sedana,

Dzięki za każdą odpowiedź z uzasadnieniem!

#samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@dasslo: ja bym celował w passata b7 klekot albo superba. Passat powinien być już na prawdę dobrze wyposażony, superb średnio.
  • Odpowiedz
@dasslo:
Koleżko, ale 40-45 tys. to nie jest budżet na auto ≥150 KM, a przynajmniej nie na zadbane auto i będące sedanem / suv / kombi. W pierwszej kolejności to proponuję zejść na ziemię.
  • Odpowiedz
@dasslo: jak dostaniesz świeży raport TUV to nie ma problemu, bez tego nie kiwnąłbym palcem w stronę żadnego auta z Niemiec xD

Co byście Wy doradzili patrząc na moje, chyba nie jakoś bardzo wygórowane wymagania?


@dasslo: obniżyć te wymagania i poszukać Hyuindaia i40
  • Odpowiedz
@dasslo: Szukaj po prostu ładnego, dobrze wyposażonego egzemplarza, którego właściciel nie żydził na serwisach. Patrz po oponach i ich stanie. Jak zobaczysz zajechane ruskie nokiany, to wiedz, że samochód dobrze serwisowany nie był.
Ja miałem problem coś znaleźć, bo jestem zafiksowany na RWD, ale jak ty nawet nie masz preferencji co do paliwa, to kup ładny egzemplarz czegokolwiek popularnego (bo na pewno nie Mini, które masz w awatarze...), śmigaj, a najwyżej
  • Odpowiedz
zajebiste auto, ale niestety rdza bierze :(


@mnblkj: klapę bagażnika albo przednie błotniki kupujesz w kolorze i wymieniasz, nie ma filozofii. Jeśli bierze gdzieś indziej, to był bity na 100%.
  • Odpowiedz