Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wspierać osobę z depresją? Udało mi się namówić na psychologa - i póki co chodzi, ale wiadomo że nie jest to magiczny przycisk, który "uleczy" z dnia na dzień. Ja z natury jestem osobą działającą i chciałabym zaktywizować tą osobę - wciągnąć trochę w nowe aktywności, ale z drugiej strony wiem, że dla niej może to być przytłaczające i na tą chwile robi już tyle ile jest w stanie. Jak więc pomagać żeby nie zaszkodzić?
#depresja #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: słuchać i próbować zrozumieć. Dawanie rad, które dla Ciebie są logiczne, może bardziej namieszać niż Ci się wydaje. Pooglądaj sobie wywiady z różnymi psychologami i tego co według nich można zrobić.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim aktywne słuchanie i próba zrozumienia emocji danej osoby. Rady, aktywizacja takiej osoby, ciąganie po lekarzach itp itd może tylko przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Osoba chora na depresję wbrew pozorom czuje więcej dyskomfortu próbując się leczyć nic nie lecząc się więc jak ktoś próbuje ten deskomfort tej osobie sprawiać to się wycofa bardziej w chorobę gdzie będzie „przytulniej”. Osoby chore na depresję muszą niestety leczyć się same a my możemy tylko
  • Odpowiedz