Wpis z mikrobloga

@Klofta W ogóle czy jest tu na sali jakiś epileptyk który by potwierdził że można dostać ataku padaczki od gierek? Bo generalnie ostrzeżenia są, ale nie słyszałem żadnego przypadku.

Jakby co to nie interesuję się tematem. Tak tylko pytam
  • Odpowiedz
@GwachQar: słyszałem że, kiedyś był jakiś zakazany (w sensie po fakcie przed nim ostrzegano) odcinek pokemonów, w którym była sekwencja migających kolorowych świateł i wiele dzieci w całej Japonii dostało ataku w momencie emisji
  • Odpowiedz
@GwachQar tu bardziej chodzi o migotanie swiatla. Padaczki mozna dostac od ogladania telewizji, pykania w gierki, jazdy autem, a nawet od czytania ksiazki xd. Citroen kiedys wyrmitowal reklame w ktorej migalo slowo „yes” i bylo to przyczyna setek ataków epilepsji. Pierwszy odcinek pokemonow tez dojechal dzieci w japonii xd teraz spoty sa sprawdzane testem Hardinga
  • Odpowiedz
zakazany (w sensie po fakcie przed nim ostrzegano) odcinek pokemonów


@dziurawy_klapek: chodzi o "Pokemon" odcinek38 "Electric Soldier Pokémon (Denno Senshi Porygon)"

"W 20 minucie odcinka jest scena, w której Pikachu atakuje pociski piorunem, a w uniku wielkiego wybuchu na ekranie migają intensywnie czerwone i niebieski światła przez około 4 sekundy, na części ekranu, a potem przez 2 sekundy na pełnym obrazie.

W tym momencie widzowie zaczęli się skarżyć na niewyraźne widzenie,
  • Odpowiedz
@Klofta @GwachQar: Ogólnie to z tymi światełkami to taki trochę mit.

Padaczka to dość złożona choroba o z wieloma różnymi formami i tylko 5% epileptyków faktycznie reaguje na światełka - jest to najczęstszy czynnik wywołujący, ale zdecydowanie nie jest tak, że epileptyk z automatu nie może oglądać takich światełek.
  • Odpowiedz
@GwachQar: jako dziecko chorowałem na epilepsję i żaden z ataków nie był wywołany przez migające światła. Rodzice oczywiście ograniczali mi możliwość ekspozycji na tego typu obrazy, ale nie jesteś w stanie tego zniwelować do zera. A same ataki przychodzily znienacka, najczęściej podczas zasypiania. Atak czułeś na kilka sekund przed jego wystąpieniem, mogłeś szybko zawołać rodzica, no a potem to już nic nie mogłeś, a że jesteś w pełni przytomny to cały
  • Odpowiedz
że można dostać ataku padaczki od gierek?


@GwachQar: tu chyba bardziej chodzi o umycie rąk gdy ktoś dozna ataku i będzie chciał pozwać firmę
  • Odpowiedz