Wpis z mikrobloga

Już pojawiają się głosy, że miasto pomoże handlarzom poszkodowanym w pożarze #marywilska44
Na spotkanie zostanie też zaproszony wojewoda, co oznacza że pomoże im też państwo. A ja, głupi, zawsze myślałem że na wypadek takich zdarzeń jest #ubezpieczenie
W tym kraju opłaca się być lebiegą, bo kapitan państwo zawsze uratuje z opresji.
#ubezpieczenia #warszawa
  • 39
  • Odpowiedz
  • 22
@sayanek: o tym właśnie pisze- w tym kraju opłaca się być lebiegą bez ubezpieczenia, bez poduszki finansowej, bez planu awaryjnego. Kapitan państwo zawsze pomoże.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: @graf_zero @deeprest @sayanek
jeżeli mają ubezpieczenie to dostana tyle ile mieli w dokumentach,
tajemnica poliszynszyla jest to ,że tylko część była fakturowana, większość szło bez paragonu.
miałem 100k w towarze ale tylko np. 20 na dokumentach to dostaniesz tylko za 20k.
  • Odpowiedz
@sayanek nie, przy robieniu paznokci i u fryzjera nie ma wyposażenia wartego setki tysięcy. Z gastronomii może dostaną odszkodowanie za kuchnię gazową i lodówkę. A z dnia na dzien zostają bez lokalu i pracy, a pracowali tam 7 dni w tygodniu, więc jak najbardziej powinno się im pomóc.
  • Odpowiedz
  • 261
@emasele o ile w ogóle na takie kwoty mieli ubezpieczenie. Znam to bardzo dobrze, towaru za 500.000 a ubezpieczenie na 30.000 bo ,,co się może stać,, ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 447
@deeprest @emasele: widzę, że duch kombinatorstwa w narodzie nie ginie. Mam towaru na dużą bańkę, ale w ubezpieczeniu podam kwotę 50k, bo składka będzie kilka stówek wyższa. A później płacz, że kapitan państwo MUSI pomóc. Jak ja gardzę takimi ludźmi.
  • Odpowiedz
@sayanek wiem jak ubezpieczenie zaniża amortyzację, a te lokale gastronomiczne miały kilka metrów. Ale życzę by dostali jak najwięcej bo to bardzo sympatyczni ludzie
  • Odpowiedz
@deeprest: duzo dzieci sie krecilo przy rodzicach, wiec biznesy rodzinne. Serio lepiej wyslac ludzi na, socjal? Przeciez tez za to placisz. Druga sprawa to zastanówmy się gdzie nasze bazarki zaopatrywaly się w ciuchy? I jak to się ma do wzrostu cen lub zamknięc budek w przyszlosci.
  • Odpowiedz
@inko-gnito jeśli się to okaże celowym podpaleniem to wtedy zaczynają się schody, bo pewnie TU będzie się bronić rękami i nogami, żeby jak najdłużej nic nie wypłacić. A ludzie muszą jeść i płacić opłaty.
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna Przeciez ta pomoc to nie żaden socjal, oni pracują 7 dni w tygodniu, gdzie by teraz mieli siedzieć w domu na "socjalu" 1500 zl. Chodzi o pomoc ze znalezieniem tymczasowego miejsca pracy, pomoc prawna itd Na tym polega życie w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: tam pewnie również rozliczenia z podatków też szły za 10% towaru( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętam jak kilka lat temu w największym tego typu pasażu handlowym pod Łodzią punkt otworzyli sobie kontrolerzy z US- to był ponoć piekny widok paniki i sraczki miejscowych tułaczy i właścicieli szwalni którzy mieli tam swoje sklepy. Cala ta branża to mafia.
  • Odpowiedz
@deeprest: to ja wiem o tym, dziwią mnie tylko klapki na oczach niektorych komentujacych i radosc z cudzego nieszczęścia. Ci handlarze z rodzinami spedzali tam bardzo duzo czasu, i zostali z dnia na dzień z masa zobowiazan
  • Odpowiedz
  • 2
@inko-gnito a później płacz że społeczeństwo nie chce pomóc drobnym przedsiębiorcą wyłożyć paręnaście milionów. no jak to tak po co nam ubezpieczenie.
  • Odpowiedz