Wpis z mikrobloga

#budowadomu #dzialka

Na przeciwko wjazdu na moją działkę (dojazd drogą prywatną około 20m), jest pole uprawne.
Na rogu stoi słup energetyczny, wjazd autem osobowym nie sprawia problemu, nawet gruszka czy wywrotka się mieściła.

Ale niedługo będzie potrzeba wjechać tam dźwigiem i tirem ze stropem filigran oraz ścianami prefabrykowanymi, a tu już może być problem.
Ściany można przeładować, co zajmie trochę czasu i pewnie $, natomiast stropu przeładować się nie da, żeby go nie uszkodzić.
Więc może być potrzeba utwardzenia kawałka tego pola na kilka dni, tak żeby tir mógł wykręcić. Potem utwardzenie zabieram na działkę, i zasypuję ziemią tak jak było, max kilka-kilkanaście m2.

Właścicielem działki jest gmina, ale jest ona wydzierżawiona do 2025 pewnemu rolnikowi. Jak ostatnio u niego byłem mówił że 'Paanie to jest gminy ja nie mam nic do gadania', ale po uzgodnieniu z gminą okazało się że dla nich najlepiej gdybyśmy sprawy załatwili między sobą, bo do 2025 jest dzierżawa i dopiero potem mogliby oni poszerzyć drogę.

Wezmę dziś 2-3 stówki i pojadę do gościa żeby nie robił problemów, bo ile może być warta strata z 15m2 pola uprawnego?
Ale co gdyby jednak robił problemy, i utwardziłbym ten kawałek bez jego zgody, a potem przywrócił teren do stanu jak był, jaka kara administracyjna za to grozi?
bzyku95 - #budowadomu #dzialka

Na przeciwko wjazdu na moją działkę (dojazd drogą pry...

źródło: qwe

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@bzyku95: Technicznie to mogłoby być nawet uznane za przestępstwo w najgorszym wypadku, ale realnie to bardziej wykroczenie gdzie sąd da ci kilkaset złotych kary + odszkodowanie dla gospodarza zależnie od wartości tego co zniszczyłeś + przywrócenie do stanu pierwotnego. Większy problem będziesz miał jak by ciebie złapał w trakcie bo jeszcze mandaty od policji dostaniesz i jeszcze tego nie skończysz :)
  • Odpowiedz
@piratestorm:

Jak wskazuje Autorka, co do zasady, nośniki zawierające zapis obrazu lub dźwięku mogą być dowodem w postępowaniu cywilnym, tak samo jak dokumenty, zeznania świadków, opinie biegłych czy przesłuchanie stron.20 mar 2023
  • Odpowiedz
jest pole uprawne


@bzyku95: a co uprawia? Jak zboże, to prawdopodobnie latem wjedziesz po rżysku. Wielu rolników zgadza się na przejazdy przez pola, ale zaraz po zbiorach.
Jeżeli się spieszysz, najuczciwiej będzie oszacowanie strat przez rzeczoznawcę i wypłata odszkodowania po faktycznie poniesionych stratach.
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo: @cisza666 @bdg-bro nie wiem co uprawia, ale ogólnie ponarzekał że młodzi to teraz robią problemy, i że tirem to tam na luzie można wjechać bo u niego wjeżdzali a było mniej miejsca bla bla

ale jak się już wygadał i ponarzekał to powiedział że dobra jakby coś to sobie podsypcie tam kamieniem ile potrzebujecie

dyktafon wziąłem ze sobą zgodnie z radą, dzięki za tip
  • Odpowiedz