Wpis z mikrobloga

@szwondel: To zależy, najczęściej po kilku latach zauważysz że to byś zmieniał, tu już elewacja #!$%@?ła się, dach przydałoby się poprawić. Ty będziesz naprawiał, sąsiad nie i taki łaciaty będzie ten budynek

ot: do tego powszechne kłótnie sąsiedzkie o duperele :( niestety bardzo trudno trafić dobrych ludzi za ścianą, już różne widziałem historie jak bracia czy najlepsi znajomi rzucali się na bliźniak i po kilku latach najwięksi wrogowie
  • Odpowiedz
po kilku latach zauważysz że to byś zmieniał, tu już elewacja #!$%@?ła się, dach przydałoby się poprawić.


@glos_zenady: dach po kilku latach? z czego jest ten dach, z dykty?

Dach powinien 30 lat wytrzymać bez ingerencji żadnej z palcem w dupie.
  • Odpowiedz
@szwondel: EU = 79, widzę w komentarzach. Nie wiem jak przeliczyć ogrzewanie miejskie jeśli chodzi o jego wydajność i ile kWh w nim kosztuje, ale gdyby porównać do mojego domu, to zapłaciłbyś za grzanie pompą 2,5x więcej ode mnie. Co ogólnie brzmi na bardzo dużo. Zakładając nawet sprawność pompy na poziomie niskim typu 2,5x i tego, że poszło gdzieś 1500 kWh na samo grzanie, to mamy 1500x2,5 = 3750 * twoje
  • Odpowiedz
@szwondel: Na twoim miejscu przeszedłbym się do firmy, która to ciepło sprzedaje i poprosił o przeliczenie kosztów ogrzewania względem tego świadectwa dla temperatury 21-22 stopnie w domu. Będziesz miał jakkolwiek sensowny wynik niż nasze wróżenie. Ale tanio nie będzie to na pewno.
  • Odpowiedz