Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta
Wstałam rano i poszłam się myć. W trakcie mycia złapał mnie jakiś skurcz w kręgosłupie i od tej pory mam mega ból, ból jest taki napadowy. Nie mogę się ruszyć, wyprostować, podnieść rąk.
Płakać mi się chce a nawet ruch żeber mega boli. Do tego mocne mrowienie czuję w kręgosłupie w mięśniach w sumie w całych plecach.
Co to może być? Jak się tego pozbyć?
Mam na 11 rozmowę o pracę muszę być w formie :(
26 maja miałam zacząć rehabilitację i zabiegi w tym lasery na kręgosłup niestety idę do pracy więc nie będę mogła :(
#bolplecow #ortopedia #corobic #pomocy #bolimnie
  • 18
  • Odpowiedz
@Melkovva_ mordo a ty miałaś wcześniej już dyskopatie? Bo to co opisujesz pasuje do objawów uciśnięcia nerwu przez dysk i stanu ostrego tego schorzenia. Jeśli tak to przykro mi ale dziś nigdzie nie idziesz, a najlepiej to dzwoń już po karetkę i koniecznie mów o mrowieniu. Mówię to z doświadczenia bo już kilka razy wyzywałem do tego sobie zespół, aż w końcu trafiłem na stół i mam spokój od bólu i rehabilitacje
  • Odpowiedz
@Melkovva_: Moje poniższe zalecenia wynikają z doświadczeń z dołem odcinka lędźwiowego, u Ciebie to raczej odcinek piersiowy i przyczyn może być wiele.

Większość Polaków od zbyt długiego siedzenia ("uczą" tego w szkole) ma jakieś tam zmiany degeneracyjne w odcinku lędźwiowym, głównie L5-S1 (z autopsji). Tego nie da się zregenerować w kilka dni, raczej potrzeba lat. Można bardzo sobie poprawić (do stanu w pełni funkcjonalnego) jeśli będzie się przestrzegać pewnych zasad:
1.
  • Odpowiedz
@Melkovva_ a no ciąża to w ogóle jest często czynnikiem dyskopatii u kobiet.

Odwiedź sobie tego neuro z rezonansem i zainteresuj się kinezoterapią. Jeśli coś tam masz nie tak to musisz wzmocnić mięśnie, a laserki tego za Ciebie nie zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W grudniu miałem operacje, ale lędźwiowego odcinka, od 3 miesięcy mam kinezo, pod okiem rehabilitantów i to taka normalna tyrka szczerze mówiąc, ale czuję
  • Odpowiedz
  • 0
@slabyslabek: ja mam całe prawe ramię w dół jakieś 40 cm niżej od lewego. Nie dam rady tego zmienić w tym wieku samymi ćwiczeniami jak każą. Jest to niemożliwe. Nie udało mi się za dzieciaka to jak cudem na starość ma się zmienić?
  • Odpowiedz
@Melkovva_ potem przeczytałem pozostałe wiadomości. Ja dostałem radę od razu po operacji od doktora. Żebym sobie wybił z głowy rehab na NFZ. Takie rzeczy trzeba iść prywatnie ogarniać, innej opcji nie ma. Chyba, że chcesz mieć problem przez resztę życia. Ogarną Cię, pokażą co i jak robić w domu.
  • Odpowiedz