Wpis z mikrobloga

@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Dobre pytanie. Od miesięcy mój biologiczny zegar, odmierza sen jak chce. To zmienny proces. Raz zachodzi normalnie a czasem robi mnie w #!$%@? i tak dzięki temu potrafię np. przeleżeć całą noc w ciszy, skupieniu do rana, aby zmęczony i #!$%@? powitać nowy dzień i zmierzyć się z przeciwnościami losu ( ͡ ͜ʖ ͡) Generalnie trochę cierpię na bezsenność i mam problem z zasypianiem. Bardzo
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna:
1. Spanie w stałych godzinach
2. Unikanie patrzenia w niebieskie światło do 1.5h przed spaniem
3. Wieczorem stosowanie słabszego oświetlenia
4. Stosowanie zasłon - maksymalne zaciemnienie pokoju
5. Unikanie alkoholu - upośledza sen głęboki i fazę rem.
6. Opcjonalnie inteligentna żarówka, która rano stopniowo się rojaśnia
7. Do 1.5h przed snem unikać wysiłku, raczej obniżać tętno np. czytając.
8. Unikać ciężkiego jedzenia przed snem.

9. Sluchaj organizmu a nie zegarka.
  • Odpowiedz
5. Unikanie alkoholu - upośledza sen głęboki i fazę rem.


@sierramikebravo: w majówkę faza REM nie istniała u mnie. No i tętno spoczynkowe sporo wyższe. Dobrze, że ogólnie w ogóle nie piję, destrukcyjne gunwo.
  • Odpowiedz
@sierramikebravo:

9. Sluchaj organizmu a nie zegarka. Wystarczy, że nie będzie dolegal dobrze do ręki i już źle pokaże


Dokładnie tak ja wstaje i zanim spojrzę na zegarek to sam siebie pytam jak mi się spało dopiero potem porównuję to z tym co zegarek pokazuję.Mam od niedawna zegarek ale rzadko kiedy samopoczucie odbiega od tego co on pokazuję.

@Trzezwiejacy_Pijaczyna

5. Unikanie alkoholu - upośledza sen głęboki i fazę rem.


Dopiero jak
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna
@animoji ; Melatonina może pomóc ale nie powinno się jej brać regularnie (więcej niż kilka dni), bo jej naturalne wydzielanie w szyszynce zostaje zaburzone przez przyjmowanie tabletek.
Dodatkowo nie były wspomniane metody ziołowe: waleriana, lawenda i chmiel pomaga w kwestiach związanych ze snem, więc np. piwo bezalkoholowe na wieczór może pomóc. Nie pij też dużej ilości płynów tuż przed snem najpóźniej ok. 2h, żeby pecherz Cię nie budził. Odstaw w ogóle
siedze-na-antresoli - @Trzezwiejacy_Pijaczyna 
@animoji ; Melatonina może pomóc ale n...
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Jeśli dieta czy poru snu masz ogarnięte to polecam melatoninę, sam stosuję wersję w takich butelkach: https://allegro.pl/oferta/good-sleep-shot-10pak-od-producenta-laborell-11892848533 bierzesz jedną taką 30 minut przed spaniem i śpisz do budzika, u mnie się mega sprawdziło, ponieważ w nocy praktycznie codziennie budził mnie jeżdżący niedaleko pociąg, teraz się to już nie dzieje, pamiętaj tylko aby pić to na przykład 7 dni, potem przerwa i znowu wracasz. Organizm sam wytwarza melatoninę, więc jeśli cały
  • Odpowiedz