Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki co zrobić w obecnej sytuacji?

Za niecałe 2 miesiące mam 26 urodziny, aktualnie pracuję na stanowisku Database Administrator (specjalizacja MSSQL + PostgreSQL), mam w tym 4 lata stażu i 6 lat ogólnie w samym IT (zacząłem pracę od razu po technikum)
Rok temu obroniłem inżyniera i za pół roku kończę magisterkę (oba informatyka zaocznie)

Na ten moment zarabiam 6500 zł brutto, z tym że za te niecałe 2 miesiące już nie będę "darmozjadem" i zacznę tak jak Wy wszyscy płacić podatki - co oczywiście równać się będzie mniejszymi wpływami na konto

Czy będzie to dobry argument za tym, abym zawnioskował o "podwyżkę" która mi to wyrówna?
Będąc szczerym, to jakoś nie widzi mi się robić to co zawsze ale mieć za to mniejszą wypłatę ;/

Początkiem roku mieliśmy podwyżkę 300 zł brutto i nie wiem jak szefostwo może zareagować teraz na taki wniosek i czy się nim tylko nie ośmieszę...

#pracait #praca #pracbaza #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim bez kitu ja w wieku 25 lat juz sobie Lexa z salonu bralem a roksy filtrowalem od 1k/h, gosciu szanuj sie, przy 4 latach doswiadczenia powinienes miec 5 cyfrowa wyplate. Jak Ci nie dadza podwyzki to szukaj nowej pracy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Argumentowanie podwyżki tym, że zmienia Ci się sytuacja podatkowa to najgorszy możliwy argument - na równi z takim, że chciałbyś nowe auto i potrzebujesz 1k więcej na leasing. Druga sprawa to to, że 6k w IT to raczej niższe spektrum zarobków i jest duża szansa, że z takim stażem dostaniesz od ręki 2-3x tyle z odrobiną szczęścia.
  • Odpowiedz