Wpis z mikrobloga

Nakrętki zawsze trafiały do “śmieciarzy“, żeby je mogli przetworzyć. a zbierano je w ten sposób z powodu żałosnego poziomu świadomości o recyklingu w naszym kraju


@VZee: tyle ze nakretki zebrane przez fundacje byly sprzedawane do recyklingu i fundacja miala z tego hajs, a smieciarzom jeszcze trzeba doplacic za zebranie

Innymi slowy - fundacja miala zysk poprzez pominiecie etapow zbierania i sortowania, bo robili to ludzie.
  • Odpowiedz
  • 0
Mnie irytuje to że nawet jak obrócę to i tak mnie harata wokół ust i potem mam całe czerwone dlatego to odrywam, bezsensowne gówno
  • Odpowiedz
@dr-proktor: Jak widzę wpisy, że wystarczy oderwać, albo że ludzi przerasta obsługa butelki to mnie trzęsie. Córka lvl 6 sama tego nie oderwie, przy próbie nalania soku do szklanki, często to gówno się obraca tworząc fontanne. Idealny przykład na to czym zajmuje się ta cała unia. Kolejny wspaniały wynalazek, któremu nie był do niczego potrzebny i niczego nie ułatwia.
  • Odpowiedz
rozumiem ze to po to zeby ludzie nie dawali nakretek na fundacje tylko zeby smieciarze sprzedawali?


@An-Dagda: oficjalnie po to by zwierzątka ratować.

Oczywiście butelki o pojemności powyżej 5 l już zwierzątek nie krzywdzą, na nich nakrętki nie muszą być przymocowane. XD
  • Odpowiedz
fun fact, kazdy inny kraj jest zadowolony z tej zmiany, tylko Polacy maja z tym problem.


@miki4ever: dosłownie wczoraj był tu wpis z Niemiec z narzekaniem na to gówno. xD
  • Odpowiedz
Przestańcie, matoły, obnosić się własnym upośledzeniem, bo waszym matkom będzie przykro.


@slapdash: nie żeby coś, ale upośledzonym trzeba być, żeby potrzebować nakrętki przykręcanej na stałe do butelki. :D
  • Odpowiedz
@LetMeStay: Nazwijcie mnie szurem, ale jestem przekonany, że to gówno wylobbowały sobie duże firmy zajmujące się przetwarzaniem odpadów. Plastik z recyklingu to surowiec za ciężkie pieniądze, a nakrętki z butelek to jeden z najlepszych jakościowo plastików jaki trafia na recykling. Z tego powodu są wszelkiego rodzaju zbiórki korków a nie butelek, jeden korek jest wart dziesiątki butelek. Zapewne wszelkie zakłady przetwórstwa recyklingowego nie mogły patrzeć na to, jak im koło nosa
  • Odpowiedz
@LetMeStay: "Nakrętki są tak małe, że trafiają do frakcji drobnej w sortowniach. A to oznacza, że trudno je odzyskać. To również częsty odpad zanieczyszczający środowisko. Dlatego UE nakazała przytwierdzanie nakrętek do butelek."
  • Odpowiedz
Niektórzy mają problem z tym, że świat wokół nich się zmienia, na szczęście nie są u steru. Panowie, brąz jest problematyczny, proponuje pozostać przy krzemowych łupkach.


@Rick_Sanchez: ja #!$%@? typie czy ty właśnie porównałeś połączenie plastikowej nakrętki z butelką do innowacji jakim było przejście z epoki kamienia do epoki brązu? xDDD
  • Odpowiedz