Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad invisalign, widziałem recenzje i filmiki, ale to głównie nagrywają jakieś blogerki czy studenci.
Byłem u ortodonty z luxmed, który specjalizacji z ortodoncji nie ma, więc mam średnie zaufanie.
Wadę mam znaczną, za długa żuchwa, 10-15 lat temu proponowano mi rozwiązanie chirurgiczne i klasyczne leczenie.
Leczenie ma być długie, 2 zdrowe zęby do wyrwania.

Ja zbliżam się do 40, mam dwójkę dzieci, sporo tematów na co dzień i nie wiem czy to ogarnę.
Mam pracę zdalną więc bez problemu umyje zęby po posiłku, ale jak już zaczynać leczenie to raczej nie da się wycofać.

#ortodoncja #ortodonta #stomatologia #dentysta #pytanie #pytaniedoeksperta #invisalign
  • 10
  • Odpowiedz
@wpiot: przy 40 olej aparaty jak możesz, bo zęby będą wracać na swoje miejsce już zawsze.
żona miała invisilign i sobie spokojnie radziła, ale ona to czyścioszek zębowy strasznie. No i nie przegryzała.
  • Odpowiedz
@wpiot:
Po pierwsze lepiej ortodonta mimo wszystko.
Po drugie dobry ortodonta :P U mnie z planowanych 2 lat jest już 2,5 roku praktycznie. 4 seria nakładek zamiast 2, winię właśnie ortodontę a nie technologię. 2 lata liczone nakładka=2 tygodnie a u mnie się nic nie działo więc przeszliśmy na nakładka=1tydzień więc ponad dwa razy dłuższe leczenie niż planowane. Znajomi z "normalnymi" aparatami też narzekają na przedłużające się leczenie.
Jeżeli zdecydujesz się
  • Odpowiedz
@wpiot: Nagrywają blogerki i studenci, a poleca każdy konował bo to droższe rozwiązanie dla bananów z kompleksami, którzy w 2k24 przejmują się reakcją innych na ich aparat. Zakładaj zwykły drut i #!$%@?.

@niegwynebleid: Po co sadzisz takie kocopoły typie? Twarzoczaszka rośnie przez całe życie, dlatego i tak nosisz retencję przez resztę życia. Nie ma znaczenia czy korekcja była w wieku 15 lat czy 100.
  • Odpowiedz
  • 0
@niegwynebleid:
Ja nie mam problemu z higieną zębów, mam dobraną pastę, mam irygator, teraz próbuje z nićmi, miałem też igiełki.

@aresius
Papierosów nie palę, wiem, że po leczeniu co najmniej drugie tyle czasu retencja itp
Raczej nie podjadam, aktualnie myje zęby 2 dziennie, bez problemu mogę to robić 5 razy dziennie, bo tyle zwykle jem posiłków.
Jedyny problem to wakacje gdzie lubię prosto z obiadu iść na plażę albo na leżaku
  • Odpowiedz
Luxmed ma pakiet, płacąc raz za całość mam kilka lat bez kosztów materiałow czy wizyt i na pewno to wyjdzie podobnie jak drut gdzie wizyty drożeją z roku na rok.


@wpiot: U zwykłego ortodonty też możesz wykupić pakiet całościowy, tzn. niezależny od ilości serii nakładek, wizyt itp. To jest opcja invis a nie luxmedu.
  • Odpowiedz
@wpiot: Nie wiem komu chcesz się dać okraść byczq, ale ja jak nosiłem drut to miałem z góry określone wszystkie koszty, a w tym wszystkich wizyt przez cały czas noszenia. Od momentu zdjęcia wszystkie kontrole retencji za free (teraz max może raz na rok, dwa). A jak się zamek urwał albo klej puścił to normalnie poprawiali za darmo bez żadnego srania ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@wpiot: invisalign to po prostu metoda leczenia, jej sukces zależy od ortodonty który będzie to leczenie prowadził.

Skoro lata temu miałeś zaplanowane leczenie aparatem stałym plus operacja, to takie nakładki prawie na pewno odpadają. Tak czy siak rób i się nie zastanawiaj, bo problemy to się dopiero zaczną. Nieleczona wada ortodontyczna w końcu da o sobie znać i zęby będą się kruszyły, możesz mieć problem z przyzębiem itd.

Odradzam luxmed. Celuj
  • Odpowiedz
  • 0
@aresius: dzięki, nie wiedziałem, że to zapewnia invis
@SkrytyZolw
W przeszłości bałem się operacji i tego, że wada wróci bo mam długi język.
Według wizualizacji na pierwszej wizycie: dolne zęby na styk mają wejść pod górne, system pokazał tą opcję na czarno z tego co pamiętam.

Już mam lekko starte 2 zęby po bokach, próbowałem poprawić dykcję u logopedy i też czuje, że zęby się obijają o siebie.
Jak retencja będzie
  • Odpowiedz
@wpiot: zapewne jeszcze będziesz musiał popracować z logopedą. Jeśli będziesz stosował retencję, to nie wróci.
Ortodontka, z którą pracuje, uważa że nakładki wywierają za małe siły żeby przy zaawansowanych wadach przesuwać prawidłowo zęby. Poza tym leczenie bez operacji może się skończyć pogorszeniem sytuacji.

Tak, retencja to szyna do spania.
  • Odpowiedz