Wpis z mikrobloga

Czy coupe z bezramkowymi drzwiami typu BMW E92 jako daily trzymane pod chmurką ma rację bytu w Polsce?

Czy może sedan będzie dużo lepszy?

Mam pewne obawy co do zimy i zachowania uszczelek w bezramkowych drzwiach coupe, może ktoś się wypowie z czym to się je czy może zbyt overthinking mi się załączył. Szyby w tego typu drzwiach się lekko uchylają przy otwieraniu, czy nie dochodzi do takich sytuacji np: przymrożone szyby + mechanizm na siłę próbujący je obniżyć w zimę = problem?

#motoryzacja #bmw #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty mam c207 z 2010r i przecieków czy problemów z tym jak na razie brak, jedynie tyle że na szczycie szyb jest przetarcie od ciągłego podnoszenia i opuszczania przy otwieraniu i zamykaniu auta, jeśli jeździsz w większości sam i w praktyczność masz wywalone kup sobie coś ładnego i weź coupe
  • Odpowiedz
jak będziesz dbał o uszczelki, to nic się nie stanie.


@bidzej: dbał to znaczy? obecnie jedyny zabieg jaki wykonuje w swoim aucie (nie coupe) to smaruję przed zimą takim smarem przeciwko przymrożeniom
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty nie jeżdżę dużo ale to moje daily, na razie jak wspomniałem brak problemów, ale szczerze mówiąc jeśli decydujesz się na takie auto to kwestia uszczelek w bezramkowych szybach to akurat jedna z ostatnich rzeczy która powinna zaprzątać Ci głowę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kipowrot: @czlowiekproso wolę się podpytać, bo po prostu przynajmniej w moim mieście nie widziałem chyba nigdy by ktokolwiek jeździł E92 w zimę, dopiero teraz wysrało tego jak ciepło + w 90% ogłoszeń każdy wpisuje formułkę "auto garażowane, użytkowane tylko w lato", wiadomo formułka z serii Niemiec płakał jak sprzedawał, ale jednak myślę, że obecnie niejeden Niemec płacze za swoim E46 czy E9x patrząc na to co robi BMW ( ͡º
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty: ja tak już 3 rok zostawiam e92 i jest ok, chociaz jest strach w zime, ponieważ szyba minimalnie musi się opuscić i jak szron złapie to czasem zdarzy się, że sie nieopuści i trzeba bardzo delikatnie te drzwi otworzyć, poza tym nic szczegolnego, wystarczy ogarnąc uszczelki jakims sprayem na zime
  • Odpowiedz