Wpis z mikrobloga

#1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z +111

Godzilla Minus One - Gojira -1.0

Reżyseria: Takashi Yamazaki
IMDb: 8.1/10
https://www.imdb.com/title/tt23289160/
https://upflix.pl/film/zobacz/godzilla-minus-one-2023
akcja, thriller, dramat

Po drugiej wojnie światowej mieszkańcy Tokio muszą się zmierzyć z nowym zagrożeniem niszczącym ich miasto.

Niby kolejne podejście do filmów o potworach ale z inną perspektywą. Tym razem to nie potwór jest władcą ekranu ale zwykli ludzie i ich dramaty. Reżyser próbuje rozliczyć powojenne traumy i ukazać ludzkich bohaterów na którym będzie nam zależeć. I udaje mu się to, bo Godzilla jest tylko niezrozumiałą siłą natury a mocno kibicujemy ludziom.
Mam tylko jeden minusik - nie wiem czy to zamierzenie ale czasem film wyglądał na przerysowany - efekty specjalne naprawdę dobre ale nie samego potwora, który czasem poruszał się majestatycznie jak wieżowiec a czasem miał szybkie ruchy jakby małej jaszczurki - zbyt szybkie jak na masę. Film sam w sobie nie ma niczego odkrywczego ale jest naprawdę porządnie zrobionym obrazem.
WLADCA_MALP - #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K...

źródło: godzilla

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@milekz: tylko torrenty albo np. filman.cc. Film jest tylko na jakiejś Japońskiej platformie i nie wiadomo kiedy i gdzie jeszcze będzie dostępny. Zobaczy go w kinie też był problem bo chyba tylko jedna sieć go dystrybuowała. Oglądałem przedwczoraj i naprawdę warto.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: widziałem w kinie i to kapitalny film, zupełnie inne ukazanie Godzilli niż ostatnie amerykańskie produkcje (chociaż uwielbiam też King of Monsters). Całkowicie zasłużony Oskar, a film mógłby ich dostać jeszcze więcej. To o czym piszesz, ta dynamika Godzilli, to po części nawiązanie do klasycznych filmów, gdzie Godzilla to właśnie był taki majestatyczny gigant w oddali który jednak sieje przerażenie, a jednocześnie lekkie uwspółcześnienie potwora dla szerszej publiczności. Ja nie miałem
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jak poklikać to jest na imdb określony jako loose remake pierwszej Godzilli z 1954 r.

Kompletnie tego nie wiedziałem przed seansem, a kolega z którym oglądałem, który jakiś czas temu robił sobie maraton ty pierwszych filmów miał zdecydowanie więcej fanu. Patrząc na jego reakcje trochę żałuję, że wcześniej tego nie doczytałem.
  • Odpowiedz