Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci jako, że wykopki mają zwyczaj jedynie krytykować wszelaką zabudowa mieszkaniowa to czy w takim razie ktoś może pokazać przykład budownictwa, które nie jest patodeweloperka, i spełnia wszystkie oczekiwania naszych tagowych ekspertów? Tylko proszę podawać przykłady czegoś z klasy popularnej, a nie 100m mieszkania na Mokotowie przy metrze, które każdy by kupił, ale za max 4k z metra
  • 21
  • Odpowiedz
@Sabarolus: sluchaj taniocha wynika z tego ze deweloper wycisnal z dzialki ile sie da

A jak dzialka ma zagospodarowane miejsce na infrastrukture, zielen, park, plac zabaw, miejsca parkingowe dla gosci etc etc to cena to the moon, to chyba logiczna zaleznosc?
  • Odpowiedz
  • 0
ale pytasz w kontekscie tego watku czy zmieniasz temat?


@programista15cm: pytam co jest, a co nie jest patodeweloperka wg tagowych znawców bo co nie czytam to wszystko prócz wielkiej plyty z ursynowa jest pato wiec chcialbym zobaczyc jeszcze jakies przyklady dobrego budownictwa.
  • Odpowiedz
czy to jest patodeweloperka?


@Sabarolus: to jest pato narosl historyczna aka pato atrakcja turystyczna.

Jedyny plus tego gowna to, ze jest geste metro, bo autem tam nigdzie nie dojedziesz.
Klimat tez pozwala na jazde jednosladami i to jest jakies rozwiazanie
  • Odpowiedz
  • 0
akurat ulubione przyklady mam z ursynowa i bielan, co juz a priori wysmiales


@programista15cm: jeżeli uwzgledniamy jakość samego budownictwa to jak chcesz tam umiescic wielka plyte z niskimi mieszkaniami i wąskimi klatkami z niskim blokami bez wind wymieszane z jakością tamtych czasów czyli np odchyłki od poziomu rzędu 4-5cm na posadzkach.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: aa o to Ci chodzi. Coz, to nowe bloki z silki na ursynowie obok metra pewnie spelaniaja takie kryteria

Chociaz nie jestem pewien czy zelbetowy stelarz zbrojony i jakosc stropow nie sprawi ze bedzie rezonans i halas sie niosl przez wibracje
  • Odpowiedz
  • 0
aa o to Ci chodzi. Coz, to nowe bloki z silki na ursynowie obok metra pewnie spelaniaja takie kryteria


@programista15cm: Chodzi mi raczej o całoksztalt czyli - jakość infrastruktury wokół, jakość samego budownictwa, wygląd otoczenia. Po prostu irytuje mnie chodzenie od bandy do bandy na wykopie.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Dla mnie na przykład coś takiego. Ale mnie w polskim budownictwie nie wkurza to, że budynki są brzydkie. One nawet są same w sobie ładne. Problemem jest to, że każdy budynek wygląda jak z innej parafi i całość ze sobą nie współgra. Co więcej, twój sąsiad może sobie pomalować swój balkon na różowo i wywiesić na swoim balkonie baner night clubu i nikt mu nic nie może zrobić. Albo popatrz
matt___ - @Sabarolus: Dla mnie na przykład coś takiego. Ale mnie w polskim budownictw...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz