Wpis z mikrobloga

@Sabarolus: @Nofuck Pochodzę z bordowej części Warmińsko-Mazurskiego. Potwierdzam że jest tutaj tragedia, ale jednak powstało osiedle na kilkadziesiąt bloków - wszyscy znajomi rozważają kupowanie tam na wynajem, mariny turystyczne a liczba mieszkańców tylko spada xD
  • Odpowiedz
@Sabarolus: przecież ZUS działa na podobnej zasadzie jak mieszkania na wynajem , bo oba systemy opierają się na krzywej demograficznej xD jak nie będzie miał kto pracować na twoją emeryturę, to tym bardziej nie będzie miał kto wynająć od Ciebie mieszkania
  • Odpowiedz
  • 1
wszyscy znajomi rozważają kupowanie tam na wynajem, mariny turystyczne a liczba mieszkańców tylko spada xD


@PfefferWerfer: moze Rosjanie turystycznie przyjadą xD nie wiem co tacy ludzie mają w głowach
  • Odpowiedz
  • 1
przecież ZUS działa na podobnej zasadzie jak mieszkania na wynajem , bo oba systemy opierają się na krzywej demograficznej xD jak nie będzie miał kto pracować na twoją emeryturę, to tym bardziej nie będzie miał kto wynająć od Ciebie mieszkania


@bart40404: Emerytura z ZUS bedzie najwyzej bardzo niska, ale będzie (np 25% ostatniej pensji). Kwadratu w Suwałkach moge juz nie wynająć nikomu.
  • Odpowiedz
moze Rosjanie turystycznie przyjadą xD nie wiem co tacy ludzie mają w głowach


@Sabarolus: Iława czy Ostróda to jeszcze leżą nad jeziorami i przy liniach kolejowych/drogach ekspresowych więc ktoś tam może turystycznie przyjedzie. Ale co ma w głowie ktoś kupujący w Kętrzynie, Bartoszycach czy Braniewie to nie mam pojęcia xD

nie mam, grafika pochodzi od Krzysztofa Mamińskiego.


@Sabarolus: Dzięki, spróbuję się z nim skontaktować.
  • Odpowiedz
W Bartoszycach jest praca. Możesz zostać kierowcą czołgu albo mechanikiem Leoparda.


@Widur: Noo, albo celnikiem czy tam strażnikiem granicznym. Mieszkanie przynajmniej będzie tanie i do końca życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer To wcale nie jest głupi pomysł.
Ludzi ubywa ale i tak mamy prawie największe przeludnienie w UE, ostatnia jest Rumunia.

Co z tego że niby tyle się buduje skoro dalej brakuje w cholere? GUS zalicza do puli mieszkań wszystkie zapadłe dziury, pustostany itd.
Przykład masz w Łodzi gdzie ubyło 1/3 mieszkańców a mieszkań dalej brakuje tysiące xD A GUS wlicza wszystkie zawalone budynki do puli, nawet te w których ludzie mieszkają
Krzysztof53647 - @PfefferWerfer To wcale nie jest głupi pomysł. 
Ludzi ubywa ale i ta...

źródło: temp_file3955806044687575561

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: Jak ktoś mieszka w poniemieckim rozpadającym się domu to nie wyjeżdża do powiatowego kupić nowe mieszkanie tylko jedzie do wojewódzkiego albo za granicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z mojego rocznika w mieście zostało z 10-20% absolwentów liceum, a skończyliśmy je kilkanaście lat temu.
  • Odpowiedz