Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

najlepsze jest to, ze na truskawkach w holandii w kwartal zarobi tyle


@PanieAreczku: po czym to wyda na rehabilitację rozwalonego kręgosłupa i kolan xD
Prole jarający się cyferkami za klęczenie w polu i spaniu w 7 w kontenerze, nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.
  • Odpowiedz
po czym to wyda na rehabilitację rozwalonego kręgosłupa i kolan xD

Prole jarający się cyferkami za klęczenie w polu i spaniu w 7 w kontenerze, nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.


@tellet: no szczegolnie od zbierania tych ktore rosna na podwyzszeniach xDDDDD i nie kazdy mieszka w 7 osob w kontenerze, fajnie sie zesrales
theredi - >po czym to wyda na rehabilitację rozwalonego kręgosłupa i kolan xD
Prole j...

źródło: TUNELE-FOLIOWE-uprawa-truskawek-w-rynnach

Pobierz
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: kiedy ludzie zrozumieją że pieniądze to nie wszystko i nie każdy chce mieć kręgosłup jak klucz wiolinowy po 8h nienaturalnej pracy fizycznej

Dosyć mam już tych wszystkich roboli z emigracji cieszących się że mają tyle co ludzie w Polsce na wyższych stanowiskach ale nie widzą że ich zdrowie jest eksploatowane i dlatego też jest ta stawka. Dodaj sobie koszty leczenia po latach to okaże się że robiłeś za pół wypłaty
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: lepiej siedzieć sobie w klimatyzowanej sali i uczyć dzieci kilka godzin dziennie niż w piachu, brudzie i słońcu zbierać truskawki z kompletnymi patusami. W takich warunkach czas ciągnie się tak bardzo, że każda godzina trwa jak 10.
  • Odpowiedz
najlepsze jest to, ze na truskawkach w holandii w kwartal zarobi tyle co jego/jej nauczyciele w rok uczac w Polskiej szkole xD


@PanieAreczku: jak myślisz, ile zarabia nauczyciel? Bo 'mid'(mianowany) jest w stanie spokojnie wyjść 80-90k netto na rok obecnie. Nie są to kokosy, ale trochę wątpię by na truskawkach zarabiało się x4. A nawet jeżeli to ile jesteś w stanie tak pociągnąć, parę lat zanim ci padnie na zdrowie?
  • Odpowiedz
najlepsze jest to, ze na truskawkach w holandii w kwartal zarobi tyle co jego/jej nauczyciele w rok uczac w Polskiej szkole xD


@PanieAreczku: takie rzeczy od dawna nieaktualne. Na zachodzie koszty zycia poszly w gore, Polska zmiejszyla dystans i to juz nie te czasy co wyjazd na zachod do jakiejkolwiek pracy niemal zawsze oznaczal znaczne polepszenie poziomu finansowego.

Z jednej strony dobrze, z drugiej - kazdy ze starszego pokolenia mial z
  • Odpowiedz
najlepsze jest to, ze na truskawkach w holandii w kwartal zarobi tyle co jego/jej nauczyciele w rok uczac w Polskiej szkole xD

@PanieAreczku: Tymczasem w rzeczywistości minimalna w Holandii 13 euro na godzine, minimalna nauczyciela w Polsce 50zł na godzinę. Przy czym w Holandii to najwyżej sobie potyrasz szesnaście godzin na słońcu żeby zarobić więcej, a polski nauczyciel jak jest ogarnięty i uczy ciężkiego przedmiotu to ma dwudziestu nowych chętnych na
  • Odpowiedz
Bo 'mid'(mianowany) jest w stanie spokojnie wyjść 80-90k netto na rok obecnie.


@Asd15: w pierwszej chwili pomyślałem, że pomyliłeś mianowanego z dyplomowanym, a potem sprawdziłem.
Zasadnicza mianowanego 7453 zł
Wysługa za 20 lat pracy 1490 zł
Dodatek wiejski 10% 745 zł
Jak się doda wyjdzie ok 9690 zł brutto, czyli około 6936 zł netto, razy 12 pensji 83 232 zł, a jeszcze trzynastka.

Bez nadgodzin, bez dodatku motywacyjnego, bez dodatku za
  • Odpowiedz
@miken1200: No dokładnie. Przyjmijmy, że jesteś nauczycielem, ale nie kasztanem, tylko nadajesz się do roboty. Wtedy jako mianowany
pensja zasadnicza:5 057 brutto i każdy nauczyciel lubi mówić, że tylko tyle ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
stażowy + motywacyjny to powiedzmy 15% bo pracujesz dopiero parę lat: 758 brutto
za wychowawstwo: 300 brutto, chociaż tego nikt nie chce bo to za dużo pracy za te głupie 300 zł
  • Odpowiedz
@Asd15: teraz sobie uświadomiłem, że pomyliłem zasadniczą ze średnią - tak to kurna jest, jak człowiek na szybko sprawdza :-P

Także cofam swój wcześniejszy komentarz - wynik netto trzeba traktować jako brutto.
  • Odpowiedz